Ana SayfaHaberler1 Milyar Dolarlık Shiba’ya ne oldu? Hindistan Covid Yardımı Kripto Bağışı Neye...

1 Milyar Dolarlık Shiba’ya ne oldu? Hindistan Covid Yardımı Kripto Bağışı Neye Dönüştü?

-

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Hindistan Covid yardım fonuna yaklaşık 1 milyar dolarlık kripto para bağışladıktan iki ay sonra, şimdiye kadar yaklaşık 20 milyon dolar ödendi.

Hindistan’da Yeni Delhi merkezli bir girişimci olan Sandeep Nailwal’a göre, bu kulağa pek hoş gelmeyebilir, ancak likit olmayan bir varlıktan para çekmek, hükümet düzenlemelerine uymak ve parayı doğru yerlere almak hiç kolay değil. Bağışı alan Covid Kripto Yardım Fonu, belirli periyotlarla bu parayı bozduğundan ShibUsdt üzerindeki baskı hala devam ediyor..

Buterin’in 50 trilyon Shiba Inu‘nun madeni parası dolaşımdaki memecoin $Shib’in %5’i – fiyatta %50’lik bir düşüşe neden oldu. Nailwal’ın bir röportajda tahminine göre, toplam satışın 400 milyon dolar olması bekleniyor.

Nailwal, Hindistan’ın Dış Katkı Düzenleme Yasası’na uymak için, fonun tokenleri kademeli olarak dolara ve ardından rupiye çevirdiğini ve şu ana kadar yaklaşık %80’inin tamamlandığını söyledi. Token’in geri kalan %20’sini sattıktan sonra yatırımcılarının nefes alacağı görülüyor.

Nailwal, ödeme konusunda da temkinli olduğunu söyledi: şu ana kadar 20 milyon dolar ödedi ve 20 milyon dolar daha beklemede. Paranın taban seviyesine ulaşmasını sağlamak istiyor ve tam şeffaflığı sağlamak için büyük bir denetim firması ile çalışılıyor.

Nisan ayında beklenmedik şekilde ölümcül bir koronavirüs dalgasının Hindistan’ı rekor ölümlerle kasıp kavurmasıyla fonu oluşturan Nailwal, fonun şimdi bir sonraki olası canlanmaya odaklandığını söyledi. Ülke genelinde gıda dağıtımı yapan kuruluşlara ve kırsal Hindistan’da ciddi Covid-19 vakalarından muzdarip hastalar için mini yoğun bakım servisleri kurmaya adanmış 10 Yataklı YBÜ’ye bağışta bulundu.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler