Ana SayfaAltcoin İncelemeleri10 Gem Coin Analizleri (Ekim 2022)

10 Gem Coin Analizleri (Ekim 2022)

-

Telegram kanalımızda yaptığımız küçük ankette seçilen gem ve meme coinlere göz attık. İlerleyen süreçte projelerini daha detaylı inceleyeceğiz, şimdilik yüzeysel bir göz attık sadece.

OKRATECH, Ort Coin Analiz

Bu Yıl Martta Listelendi.Toplam 900 M arzı var ve %10’u dolaşımda. Proje ise dikkatimi çekiyor. Detayına inince ilgimi çekti. Bildiğiniz Kariyer.Net benzerini Kripto dünyasında yapmışlar. Geleceği olabilecek diye düşünüyorum. Şu an MEXC’de listeli. Birkaç borsaya daha girer ise güzel gidebilir. Ayrıca arzına göre fiyatı ucuz diyebilirim. Fakat bildiğiniz gibi arz fiyatı tetikleyecek büyük bir unsur da değil. Ayrıca yeni olmasına rağmen 0,0015 güzel bir alım noktası olabilir.

Ort Coin Cüzdan analizi

Tokenler BSC ağında kendi ağı yok. Genel olarak balinası yok denilebilir. Ama Contract cüzdanları yeni oluşturulduğundan ilerisi için kesin söylenecek şey az. İşaretlediğim 3 büyük cüzdan kendilerine ait ve 18.Mart.2022 tarihinde oluşturulmuş ve hiç hareket etmemiş. Cüzdan analizi ile alakalı youtube videomuzda dediğimiz gibi hiçbir cüzdana güvenmeyip sık sık kontrol ediyoruz. Cüzdan analizi videomuza buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak Bscscan

Certik güvenlik raporu için 13.10.2022’de son güncelmeme yapılmış ama daha Skynet Trust Skoru oluşmamış. 2 Major hata varmış onlarda düzeltilmiş.

Kaynak Certik.com

MAIAR DEX (MEX) ANALİZ

Maiar Çok hızlı çalışan bir DEX defi platformudur. Bu yıl Ocakta listelendi. Özellikle EGLD’nin kanatları altında diyebiliriz. Toplam arzını hiçbir kaynakta göremedim. Tokenemisinde ise açık kalmış bir konu gözükmüyor. Çok fazla stake edilmiş Maiar var. İleride satış baskısı yaratabilir. EGLD’nin bu projeyi yürüteceği kanaatindeyim. Mitmart ve MEXC’den alabilirsiniz.

Cüzdan Analizi

52,851 holderı var. 4 büyükte balinası var, büyük cüzdanların geri kalanı sözleşme cüzdanları. 14.537.256 stake var. Dolaşan arz 6,2 Milyar adet, Toplam ve Maximum arzı bildirilmemiş.

Kaynak https://elrondscan.com/token/MEX-455c57/accounts

Tokoin Coin Analiz

2020 Eylül’de listelenmiş. 0,16 ATH var ve şu an 0,005’lerde. Toplam 2 Milyar arzın daha %25’i dolaşımda. Tokoin TOKO ekosisteminin ödül tokeni olarak dağıtılıyor. Dolaşıma da sadece bu şekilde sokuluyor. Tokenemisi bu şekilde işliyor. Kucoinden bu coini alabilirsiniz. Açıkçası projesi çok özel gelmedi.

ETHW Coin Analiz

Ağustos’ta piyasaya sürüldü. ETH ağında çalışıyor. ETH’un madenciliği bitirdikten sonra piyasaya sürülen coinlerden biri. Toplam arzı 106 Milyon ve hepsi dolaşımda. Madencilik ile üretimi yapılıyor. Yalnız sitesi bomboş. Proje ile ilgili hiçbir açıklama yok. Teknik makalesi boş sayfadan oluşuyor. Çıktıktan sonra 70 USD’den 4 USD’ye kadar indi. Bana çok güven vermiyor.

ETHF Coin Analiz

Bu Coinde yeni listelendi. ETH madencilerinin buradan devam etmesi bekleniyor. Toplam arzı 120 Milyonda. Madencilik ile elde edilebiliyor. Bu coin 20 USD’den çıktı ve hemen 1 USD’ye düştü. Yine Tokenomisi ile ilgili bilgi yok. Bu da güven vermiyor.

POKT Coin Analiz

Bu yıl lsitelenen bir WEB3 projesi. Toplam 1,2 Milyar arzı var 1 Milyarı dolaşımda. Nasıl bu kadar sürülmüş piyasaya ilginç geldi. 3 USD’den 0,08’e kadar düşmüş. Proje uygulamalar arası sorunsuz ve hızlı geçişi amaçlıyor. Bir çok borsada mevcut. Gelecek için denenebilir.

Kendi ağı olan bir coin ama explorer siteleri fiyasko. Kendi ağları var ama cüzdanlar hakkında hiç bir bilgi yok. Ne ibraz ederlerse inanmak zorundasınız. CMC’de beyana dayalı arz bilgisi veriyor. İncelemek imkansız zaten. Hiç güven verici değil. https://explorer.pokt.network/ buradan bakabilirsiniz hiçbirşey yok açıkçası. Sadece transcation bilgileri var

CADUCEUS CMP Coin Analiz

Çok yeni bir coin. Kendilerini Metaverse’in gelişimine adamışlar. Mottoları bu. Toplam arzı 1 Milyar fakat ne kadarı dolaşımda tespit edilemiyor. Burada durmak lazım. Bir coin 2 aydır piyasada ise ve ne kadarı dolaşımda belli değil ise beklemekte fayda var. Toplamda 22000000 CMP Stake.

Kendi ağları var. mainnet.scan.caduceus.foundation Ağlarına göz attığımızda çok büyük iki balinasının olduğunu görüyoruz. Sözleşme cüzdanları ile aynı zamanda (3 ay önce oluşmuşlar)

Kaynak https://mainnet.scan.caduceus.foundation/accounts

BRISE Coin Analiz

2021 Ekim’de listelenmiş. Sayamayacağım kadar çok sıfırlı bir arzı var. %40’ı dolaşımda. Birçok Borsada listelenmiş. Brise Bitgert denilen bir topluluğun platformuna ait yerel para
Birimi. Proje yeni olsa da ekip yeteneksiz. Yatırım yapmak için çok erken. Hemen teknik makalesine göz attık ve roadmap konusunda sınıfta kaldıklarını söyleyebilirim. Roadmap’de şimdiye kadar planladıkları hiçbirşeyi yapmamışlar. Roadmap’e göre çoktan mainnet yapmaları lazımdı ama hala BSC ağında tokenler.

Cüzdanlar

İrili ufaklı çok balinası var. iyi yakım gerçekleştirmiş. 1 katrilyon arzı var ve 572 trilyon token yakılmış.

OVR Coin Analiz

Bu coini ben seçtim. Bir çoğunuz biliyor olabilir. OVR bir metaverse projesi. Özellikle bir süre önce arazı satışları ile öne çıktı. İleride iyi yerlere gelebilecek bir proje. 110 Milyon arzı var ve 20 Milyonu dolaşımda.

Cüzdanlar

Hala Eth ağındalar. Pek balinası yok. ilk 10 cüzdanına baktığınızda 2 küçük balinacık var geri kalanı sözleşme cüzdanı. Balinalardan birisi 5 Eylül’de sert bir satış yapmış.

Teknik makalede roadmap 36. sayfadan başlıyor. Nelere söz vermişler neleri gerçekleştirmişler. https://assets.ovr.ai/download/whitepaper/whitepaper%203.0.pdf

ileride göz atmak için buraya linki bıraktım. Siz de kontrol edebilirsiniz.

Aurox URUS Coin Analiz

Bu coin ile kötü bir geçmişim var. İlk duyduğumda 10 USD’yi pahalı bulup almamıştım. Sonra 280 USD’ye çıktı. Urus Aurox ticaret platformunun tokeni. Toplam 1 Milyon arzı var. Yarısı dolaşımda. Ben ilk boğa da yine ATH yapacağını düşünüyorum. Buradan X20 demek. Sakın bu fomoya uymayın aşağıda devamına göz atın.

Cüzdanlar

Token hem ethereum ağında hem BSC ağında. ETH ağında İrili ufaklı çok balinası var. Belki hepsi bir kişinin de olabilir bilemeyiz ama totali ağda dolaşan arzın neredeyse %16’sı yapıyor. BSC ağında balina yok denilebilir. Teknik makalesine buradan ulaşabilirsiniz https://getaurox.com/pdf/whitepaper.pdf

Teknik makalesinde 31.sayfasında ROADMAP var yazıyor ama makalede 31. sayfa yok. Hatta bazı sayfalarda yok. Hoşlanmadım.

Web sitelerinde verdikleri roadmap aynen bu

ROCO Coin Analiz

Bir NFT market projesi. Özellikle futuristik NFT’leri seviyorlar. Toplam arzı 100 Milyon ve 20 Milyonu dolaşımda. Fiyatının yatırım yapılabilir seviyede olduğunu düşünüyorum. 1 USD’leri bir ralli de çok kolay görebilir.

Güvenlik sertifikasını çok popüler olmayan fairyproof’dan almış.

Cüzdanlar

Token Avalanche ağında basılmış. En büyük 10 cüzdanda biri büyük ikisi küçük 3 balina var.

Kaynak https://snowtrace.io/token/0xb2a85C5ECea99187A977aC34303b80AcbDdFa208#balances

İlk paragrafta da dediğim gibi çok yüzeysel geçtim. İlerleyen zamanlarda daha derinlemesine projelerini inceleriz.

Fırat Çivi

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler