Ana SayfaCoinlerMetaverse21 Katlı Merkezi Olmayan Metaverse Bloktopia Blok Token, Bloktopia Nedir?

21 Katlı Merkezi Olmayan Metaverse Bloktopia Blok Token, Bloktopia Nedir?

-

Coingecko’ya göre metaverse sektörü, 2,8 milyar USD’nin üzerinde bir piyasa değeri ve 269 milyon USD’lik 24 saatlik işlem hacmi ile tüm kripto ekosisteminde en hızlı büyüyen sektörlerden biridir. 

Bloktopia nedir?

Bloktopia , Polygon blok zincirinin üzerine inşa edilmiş tokenize ve merkezi olmayan bir meta veri deposudur ve kriptonun evi olarak ayarlanmıştır. Bloktopia, her Seviye bir milyon Bitcoin arzını temsil eden 21 katlı bir perakende alışveriş merkezini temsil eder.

Her Seviye, alışveriş yapmak yerine, sürükleyici bir tüketici deneyimi sağlayan çeşitli projeleri, borsaları, etkileyicileri veya kripto işletmelerini temsil eden vitrinlere sahiptir. Örneğin:

  • Kat 6, kriptodaki en etkili kişilerden bazılarının sürükleyici ve etkileşimli açılış konuşmaları ile bir oditoryum içerecek. Bloktopialılar olarak da adlandırılan kullanıcılar, Bloktopia’nın yerel tokeni olan $BLOK’u alarak katılım sağlayacaklar.
  • En üst kat, sadece oyun oynamaya adanmış lüks bir çatı katı alanı olacak. Oyuncular, heyecan verici spor benzeri bir ortam yaratacak çok oyunculu oyunlarda yarışarak $BLOK kazanacaklar.

Resmi fragmana bir göz atın:

Bloktopia’yı benzersiz kılan şey, herkesin birkaç farklı kripto uygulamasını, kripto web sitesini, kripto sosyal medya platformunu tek bir yerden kontrol edebilmesidir. Bu meta veri deposu , kullanıcıların etkileşimde bulunmak istedikleri bilgileri kolayca bulabilecekleri kapalı bir alan olacaktır. Gezinmesi hantal olan genişleyen bir dünya olmayacak.

Bloktopia’da Öğrenin, Kazanın, Oynayın ve Oluşturun

Bloktopia hakkında gözümüze çarpan şey, projenin oyun içi reklam stratejisi ve NFT’lerin oluşturulması yoluyla para kazanmaya izin vermesidir.

Örneğin, kullanıcılar basit bir oluşturucu aracı kullanarak konumlar oluşturacak, sanat eserlerini sergileyecek ve meydan okumalar tasarlayacaktır. Daha ileri düzey tasarımcılar için Bloktopia dünyasını sosyal oyunlar ve uygulamalarla dolduracak bir SDK (Yazılım geliştirme kiti, software development kit) olacak.

Ayrıca Bloktopia, oyuncuların kapınıza teslim edilen gerçek bir Lamborghini kazanmak için bir ödül çekilişine katılabilecekleri bir oyna-kazan oyununa sahip olacak.

Bloktopia Tokenomics

$BLOK, Bloktopia’nın yerel simgesidir ve sahipleri tüm gayrimenkulleri satın alabilir veya kiralayabilir. Bloktopia kullanıcılarının özel etkinliklere erişebilecekleri, ön satışlara katılabilecekleri ve stake yapabilecekleridir.

Ayrıca $BLOK sahipleri Bloktopia’nın yönetim protokolünün bir parçası olabilecekler. Her NFT, DAO’da (Decentralized autonomous organization) bir oydur.

Bu nedenle $BLOK, Bloktopia Arazi Satış portalında önemli bir fayda sağlayacaktır çünkü meta veri deposu içinde üç tür kazanç fırsatına izin verecektir:

  • Borsalar aracılığıyla $BLOK ticareti yapın
  • Oyun içi mülk satın alma/yeniden satma/kiralama
  • Reklam

Ayrıca, Bloktopia gayrimenkulünü satın almak için kullanılan tüm $BLOK tokenleri yakılacak ve $BLOK tokenlerinin arzı %22 oranında azaltılacaktır.

Bloktopia Ortakları / Yatırımcılar

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler