Ana SayfaAnalizAda Coin Trend Analizi (Cardano Analiz) Ağustos 2022

Ada Coin Trend Analizi (Cardano Analiz) Ağustos 2022

-

Birçoğumuzun hayranı olduğu, sepetinde olmazsa olmazı olan ADA Coin’i inceliyoruz.

Bildiğiniz gibi Ada Temmuz.2021’de gelen güncellemeler ve güzel haberler ile Ada 1 USD den 3 USD bandına sıçrayarak büyük bir patlama yapmıştı. Sonrasında uzun süren BTC düzeltmesi ile o da büyük bir düzeltme periyoduna girdi. Tam Geçtiğimiz Mayıs’da düzeltmesini bitirdi derken Luna çöküşü ile 0,40 seviyesine inişini hep beraber izledik.

Gelelim Bugüne. 0.40$ seviyesi güçlü bir destek oluşturmuş durumda. Ayrıca Günlük zaman dilimde bir pivot oluşumunu gözlemliyoruz. BTC korelasyonu yüksek seviyede. Bu da yükselişimizin BTC’ye bağlı olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatıyor. Bununla birlikte ilerleyen günlerde açıklayacakları partnerlik haberlerini de meraka bekliyoruz. Piyasanın pozitif olması durumunda ADA’da parabolik yükselişler görme ihtimalimiz çok yüksek. İlk zorlayacağı 0,91 USD seviyesi. Sonrasında ise 1,38$ ve 1,71$ Seviyelerini hedefleyecektir.

Ayrıca uzun vade hodler arkadaşlarımız için 10 USD hedefi Twitter’da dolaşmakta. Şunu üzülerek söylemek isterim ki 10 USD hedefinin gerçekleşmesi için şu anki Market Cap in 8 katına çıkması gerekir. Ya da Gerçekten bir insider hareketi görmeliyiz. Geçen sene Avax ve Sol’da gördüğümüz gibi.

Uzun Vadede yaşanacak ilk boğada yeni ATH yağacağına inancımız devam ediyor. Bunu destekleyen doneler Teknik Analizde.

Not: 0,40$ Yatay destek Kırılmamalı. Kırılır kendimiz başlangıç fiyatı olan 0,15$ bandında görebiliriz.

Trend Desteği ise: 0,5236$

TREND ANALİZ :

Grafikte görüleceği gibi açık faziler düşüş eğiliminde ve CVD verileri de buna paralel ilerliyor. Buradaki en pozitif görüntü Marginden ziyade spot olarak ürünün toplandığı net bir şekilde görülüyor. Ayrıca MACD’de ki durum bize yayın gerildiği okun her an fırlayacak gibi bir izlenim vermekte. Kısa Vadeciler için buradan %10 seviyelerinde yükseliş sürpriz değil.

Dikkat çekmek istediğim bir diğer konu ise fonlama maliyetleri. Çok uzun süredir Negatife dönüşmemiş. Bu da Ada’ya güvenimizi daha da arttırıyor.

Şimdi Isı Haritalarını Analiz edelim.

ISI HARİTASI :

Bildiğiniz gibi Isı haritaları özellikle tahtalarda göremeyeceğimi Botların satışlarının veya alışlarının hangi seviyede olduğunu göstermekte.

İyi Haberlerden biri botlarda Ada’nın 0,40’ın aşağısına inmesini istemiyor. Orada öbeklenmiş alım emirleri bunu göstermekte. Volume değerleri ise Trend ile doğru orantıda ilerliyor. Hani Çok fazla duyduğumuz bir kelime var ya; Hacimsiz yükseliyor diye. Bu şu demek aslında; Fiyat yükseliyor ama hacim barları düşüyor. Bu bir düşüşün belirtisidir aslında. Bu durum Ada’da mevcut değil. Hacim ve yükseliş verileri birbirini desteklemekte.

Ayrıca yeni Long Short poz oranı yükselişte. Bu da yükseliş iştahının bir belirtisi.

Tek negatif durum ise Eskilerden kalma yüksek miktarlı Short pozları hala mevcut. Kısa vadede BTC korelasyonu ile yükselişte bu pozların kapatılacağını öngörüyoruz.

Fırat Twitter

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler