Ana SayfaOnchainAdvanced NVT Signal Nedir, OnChain, Gelişmiş NVT Sinyali Kullanımı

Advanced NVT Signal Nedir, OnChain, Gelişmiş NVT Sinyali Kullanımı

-

Advanced NVT Signal, (Gelişmiş NVT Sinyali), Klasik NVT signal’in geliştirilmiş halidir. NTV (Network Value to Transactions Signal, İşlem Sinyaline Ağ Değeri). Ücretsiz olarak lookintobitcoin.com sitesinden bakabilirsiniz.

NVT Signal, Bitcoin ağının toplam değerini (piyasa değerini söylemenin başka bir yolu) alır ve bunu 90 günlük günlük işlem değerinin hareketli ortalamasına böler.

Kaynak : lookintobitcoin.com
Kaynak : lookintobitcoin.com

NVT Sinyali = Ağ Değeri / Günlük İşlem Değerinin 90 günlük hareketli ortalaması
(Btc ağının toplam değerini 90 günlük işlem değerinin hareketli ortalamasına bölümüdür.)

NVT Sinyalinin bu uyarlaması, Bitcoin’in ne zaman aşırı alındığını (kırmızı bölge) veya aşırı satıldığını (yeşil bölge) belirlemek için standart sapma bantları ekler. Bu, Bitcoin yatırımcıları için döngü içi kâr alma noktaları belirleyebilir.

Bu indikatörümüz yaratıcısının belirlediği belirli standart sapmalar ile çalışır. Destek ve direnç olabilecek standart sapmalar belirlenmiştir.

Kaynak: lookintobitcoin.com
Kaynak: lookintobitcoin.com

Grafikten de görebileceğiniz bu standart sapmalar;

+2xSD
+4xSD
-0,5xSD
-1,2xSD

En kuvvetli alım sinyali -1,2xSD standart sapmanın altına girdiği alan. Bu standart sapma kırılımından sonraki değer -0,5xSD. Son hareketten de göreceğiniz üzere -0,5xSD seviyesi henüz (24.Ağustos.2022) kırılmamış. İstatistiksel olarak -0,5xSD kırılımı +2xSD’ye doğru uzanan bir NVT signal değeri dönemsel boğaları oluşturmuş. +4xSD’ye uzanan her metrik bundan önceki tarihsel büyük boğaları yaşatmış.

Kısacası en basit kullanım olarak şöyle değerlendirebiliriz; lokal dip yeşil olan çizgi, lokal tepe de kırmızı olan çizgidir. Grafiğin son durumuna göre amaç +2xSD direncine uzayıp boğa sinyalini vermesi.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler