Ana SayfaAnalizAkita Inu, Kishu Inu, Dogelon Mars (Elon) Analizleri (Eylül 2022)

Akita Inu, Kishu Inu, Dogelon Mars (Elon) Analizleri (Eylül 2022)

-

Gelen talep üzerine MEME 3’lüsünü analiz ediyoruz. Her zaman yaptığımız detaylı analiz için uygun data maalesef markette yok.

AKITA

Akita inu, Toplam 100 Trilyon arzı var 7.82% yakılmış ve 92 Trilyonu dolaşımda. Herhangi bir güvenlik sertifikasına başvurmamışlar (Hacken, Certik vb gibi). CMC ekibi projenin dolaşımdaki arzını doğrulayamamış. Buna rağmen projenin kendi beyanıyla rapor edilen dolaşımdaki arz %92 kadar. Teknik makaleye göre arzın artırılması stake ödüllerinin verilmesiyle artıyor. Dao, verim mekaniği, arzın genişletilmesi, ödül verimi, daha çok şey yazıyor fakat bu kadar yazılan içinde gerçekleşeni göremedim. Arzı hangi stake mekanizması ile böyle açtınız diye soru sorabilirsiniz.

Dolaşan arza göre cüzdanları güvenli duruyor. Balina sayısı az ama tamamen teslimiyetten uzak duruyoruz.

Kaynak Etherscan.io

Grafiğinde hacim dikkatimi çekiyor. Çok fazla düşmüş. Dibin dibi diyebileceğimiz 14429’a kadar inmiş. Yatay kanalda hareket ediyor. 14429 destek ve 3000 bölgesi ise büyük direnç. Biraz daha listelenme gelmeli ki hacim artsın.

KISHU

 

Kishu inu, Toplam arzı 100 Katrilyon, 96 Katrilyonu dolaşımda. Teknik makaleleri diye birşey yok. 2-3 sayfa renkli yazıdan oluşuyor.

Göz atabilirsiniz kishu.com/whitepaper/KishuInuWhitepaper.pdf

Certik güvenlik sertifikasına başvurmuş ve 100 üzerinden 93 puan skynet güven skoru vermiş.

Kaynak certik.com

Bir majör hata tespit edilmiş “Ayrıcalıklı Mülkiyet” onu da Certik sonradan çözüldü olarak belirtmiş. Cüzdanlar parçalanmış yüzlerce adet yaratılmışsa bu hata çözüldü olarak gösterilebilir.

Kaynak certik.com

Cüzdanlarına baktığınızda Ethereum ağında bir balina yok. Ama insan sormadan edemiyor nerede bu arz kardeşim? bunları nerede sakladınız?

Kaynak Etherscan.io

Akita gibi büyük hüsran olmuş. Hacim yine düşük bunda da. Akita’dan farkı ise 390 alanının Çok kere denenmesine rağmen kırılmamış olması. Akita’ya göre daha iyi duruyor. 890 direncini 1 kere denemiş. Hacim gelir ise kıracaktır.

Dogelon Mars, ELON

Elon, Maksimum arzı 1 Katrilyon adet ve %55’i dolaşımda. Ethereum, Polygon ve Solana ağlarında varlar. Fazla sayıda balinası mevcut.

Ethereum ağında %43 gibi bir arzla cüzdan dikkati çekiyor. Bu cüzdan tamamen bağış. Kar amacı gütmeyen Methuselah Foundation adlı bir kuruluşa bağış yapılmış. Hayır güzeldir ama kendi paranla olunca.

Methuselah Vakfı, Springfield, Virginia’da bulunan ve doku mühendisliği ve rejeneratif tıp terapilerini destekleyerek “2030’a kadar yeni 50’yi 90 yapmak” misyonunu ilan eden, Amerika merkezli küresel bir kar amacı gütmeyen kuruluştur.

Kaynak: en.wikipedia.org/wiki/Methuselah_Foundation

Kaynak : Etherscan.io Methuselah Vakfı cüzdanı

Teknik makalesi yok. Bu yüzden arz politikası veya diğer detaylar hakkında bilgi sahibi olamıyoruz.

Diğerlerine göre karşılattırdığımızda hacmi bir tık daha fazla. Bir dedikoduya göre yeni listelemeler gelebilirmiş. Şuan bulunduğu alan yatay destek noktası. 2776’yı kırar ise 1896’ya uğrayacaktır. Direnci ise 3150 de.

Pozitif veya Negatiflere girmiyorum. Bu tür projeler maalesef bana amaçsız geliyor. Bir çoğu arkadaşımız 10 yıl sonra 1 USD’ye gelse zengin oluruz mantığında. Gelmez diyemem ama rug pull riskini göze alamam. Bana göre bu tür coinler haberlere göre geçici alınmalı ve kar alarak satılmalıdır.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler