Ana SayfaAnalizAlgorand, Algo Coin Analiz (Ağustos 2022)

Algorand, Algo Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

Algorand, blok zinciri üçlemesi olan hız, güvenlik ve merkeziyetsizleşme üçlemesine ulaşımını çözmek için oluşturulmuş merkezi olmayan bir ağdır. Haziran 2019’da bilgisayar bilimcisi ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından başlatılan Algorand, herkesin üzerine inşa edebileceği izinsiz ve açık kaynaklı bir blok zinciri ağıdır. Algorand, hızlı işlemlere ve neredeyse anında kesinliğe ulaşmaya güçlü bir şekilde odaklanan ödeme odaklı bir ağ olacak şekilde tasarlanmıştır ve bu da, saniyede 1.000’den fazla işlemin gerçekleşmesi ve beş saniyeden daha kısa sürede işlem kesinliğinin sağlanması anlamına gelmektedir. Algorand bir hisse kanıtı (PoS – Proof of Stake) konsensüs mekanizması kullanır ve doğrulayıcı ödüllerini yerel ALGO kripto para biriminin tüm sahiplerine dağıtmaktadır. Güçlü üretim kapasitesi ve adil topluluk teşviki sayesinde Algorand, yaygın küresel kullanımın ve çeşitli kullanım durumlarının yüksek verimli gereksinimlerini yönetme yeteneğine sahiptir.

Algo 2019 Haziran ayında lsitelendi. Toplamda arttırılamaz 10 Milyar adet arzı var. Bunun 7 Milyarı dolaşımda.

Arz grafiği

Görüldüğü gibiarz 2021 de 1 Milyardan 7 Milyara kademeli olarak çıkartılmış. BU pozitif bir durum çünkü arz artırımına ait fiyat düzeltmesi bitmek üzere. Bir de şu açıdan bakalım. Her bölge de alıcı bulması gelecek için pozitif.

Kaynak : Messari.io

Aktif Adres Sayıları

2022 Başında aktif adres sayılarında gözle görünü bir artış var. Özelilkle yazılım ekibi farklı birçok projede altyapı sağlıyor.

Market Cap

13 Milyar Dolar MCAP’a ATH’ı bulunan Algo şu an destek bölgesi olan 2 Milyar düzeyinde yatayda hareket ediyor.

Trend Analizi

Algo 2021 Başında yaptığı ataklar ile Kasım Ayında ATH yaparak 2,65 USD’yi gördü. Sonrasında BTC Düzeltmesine eşlik ederek 0,28 USD’ye kadar düştü. 0,28-0,26 USD bölgesi güçlü destek bölgesi. Geçen Haftaya kadar yükseliş trendinde olan Algo BTC düşüşü ile Tekrar destek bölgesine indi. Burayı kırar ise Bir sonraki destek 0,22 USD. Kalıcı bir yükseliş görebilmek için 0,38 üstünde haftalıkta kapanış yapması gerekecektir.

Teknik Analiz

Açık Faziler çok yüksek olmasa da Borsa iştahını kabartacak düzeyde. Ayrıca Marjin CVD Spota göre daha yüksek. Bu da Spotta mal toplamanın henüz başlamadığını göstermekte. Açık Faizler ise genelde yeşil. Yalnız dikkatimi çeken Fiyat ve hacim trendinin uyumsuzluğu. Fiyat düşmesine rağmen hacim artıyor. Vadeli de bir ufak sıçrama görebiliriz yakın zamanda.

Isı Haritaları

Kaynak : tradinglite.com

Sadece Binance de açık 32 Milyon dolarlık Long pozu mevcut. Fiyatı da belli bir seviyenin altına indirmemek adına bot emirleri mevcut. Biraz önce yazdığım gibi Algo’da ufakta olsa bir yükseliş bekliyoruz.

Not: Uzun vade de Algo’nun çok iyi fiyatlanacağını düşünüyoruz. Şu an projenin gücü fiyat ile uyuşmuyor.

Fırat Çivi

5 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler