Ana SayfaAnalizApeCoin, Ape Coin Analiz (Eylül 2022)

ApeCoin, Ape Coin Analiz (Eylül 2022)

-

APE BAYC ve MAYC NFT topluluğunun yönetim tokenidir. Mart 2022’de listelendi ve büyük ilgi gördü. Toplam 1 Milyar arzı var.  300 Milyonu dolaşımda.

Arz Grafiği

Görüldüğü gibi arz listelendiğinden beri küçük miktarlarda arttırılmış. Fiyat düşüşüne çok büyük etkisi yok. Airdrop tokeni olarak ilk dağıtılmaya başlandığında büyük bir dağıtım başlamıştı. Fakat o esnada oluşan bir çok balina cüzdanı airdrop dışı ApeCoin ekibi tarafından oluşturulmuştu. Hatta yaklaşık 24.Mart.2022’de 150 cüzdana 5Milyon adet Ape olarak dağıtıldı. Dolaşan arzın yaklaşık %65’inden bahsediyoruz.

Market CAP

İnanılmaz bir şekilde listelendikten sonra 7 Milyar USD ile ATH yaptı. Şu an 1 Milyar MCAP de.

Trend Analizi

Özellikle Mayıs ayındaki çıkışında yükselen kamayı da yukarı kırarak hepimizin ağzını açıkta bıraktı. Bir çok insan liq oldu. O esna da GMT ile marketin hacmini emmek ile meşguldu. 27,40 USD’yi gördü. Sonrasında Luna çöküş ile 3,5 USD’ye kadar indi. Bu bölgede büyük alıcılar var. Sonrasında BTC nin yükselişi ile güzel bir yükselen kanal ile 7,5 USD’ye kadar çıktı. Sonrasında Tekrar 4,1 USD bölgesine indi. 4,1 USD desteği takipe dilmeli. Kırar ise 3,5 bir sonraki destek. İlk direnç 5,78 de sonrası 6,55 ve 7,5’de.

Teknik Analiz

Açık Faizler düşük. Spot CVD ve Marjin CVD her ne kadar düşüş yönlü olsa da SPOT CVD ye göre şuan spot alımların daha baskın olduğunu gösteriyor. Fonlama pozitif ve Volume fiyat korelasyonu lineer. Burada dikkatimi çeken Volatilitenin git gide daralması. BU tr durumlarda yukarı sert iğneler şaşırtmayacaktır.

Isı haritaları

Çok fazla açık poz olmasa da son dönemlerde yüksek miktarda shortlar likidite olmuş. Bu da çıkış iştahını gösteriyor. Bot satış emirleri çok yoğun değil. Yükseliş için umutluyum.

Kaynak Tradinglite.com

Negatif:

  • Özellikle Open sea da yayınlanan topluluk haberleri negatif etkiliyor.

Pozitif:

  • Popüler ve fanatiği olan bir coin.

Genel Durum: Arkasında güçlü bir topluluk var. Ayrıca Toplam arzın %30’u kısa sürede dolaşıma sokulmuş. Eğer desteklere iner ise mutlaka alırım. İnmez ve ilk direnci kırar ve 5,78’in üstünde kalır ise yine alır dirençleri gözlemleyerek kar alırım. Uzun vade diyorsanız nü açık.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler