Ana SayfaAnaliz$Avax, $Egld, $Sol Analiz (Eylül 2022)

$Avax, $Egld, $Sol Analiz (Eylül 2022)

-

Artık öyle bir döneme geldik ki dip yakın diye dedikodular dolaşıyor. Lütfen herkes dikkatli olsun. Her zaman diyoruz. Kimse dibi ve tepeyi tam bilemez.

AVAX Analiz

Şu an 720 milyon arzın 295 Milyonu dolaşımda. En son Eylül başında dolaşıma coin sokuldu. Takip edilmelidir.

Kaynak CoinAnalyze

Trend ve Teknik durum:

Şu an 17 desteğinde tutunmaya çalışıyor. Baskı devam eder ise 9’da gözümüzü çok rahat acarız. Bir yükseliş görebilmek için piyasaların düzelmesi ve BTC’nin kafayı kaldırması lazım. Dirençler 21 ve 25.

Açık faizler düşük. CVD ise hiç iç açıcı değil. Spotta sürekli satış baskısı var. Fonlama ise negatif. Hacim trend eğrisi ise ters orantıda.

Isı haritalarında ise 52 milyon açık poz var. Bunun 28 Milyonu long ve 24 Milyonu şort. Bu biraz umut veriyor. Eğer Longlar patlar ise ineceği bant 9-11, Shortlar patlar ise 21’e kadar çıkış beklenebilir.

Genel Yorum: Ben 17 desteğini kıracağını düşünüyorum. 9 bölgesinden alımlarımı mutlaka yapar uzun vade beklerim.

SOL Analiz

Toplam arzı arttırılabilir 511 Milyonun 355 Milyonu dolaşımda ve sürekli girmeye devam ediyor.

Kaynak CoinAnalyze

Teknik ve Trend durumu

SOL’da 32’de tutunmaya çalışıyor. Burayı kırma eğilimi var. Kırar ise 16’yı görürüz. Dirençler ise 38-49 ve 70.

Açık faizleri düşük. CVD ise toparlanma eğiliminde. Spottan alımlar gelmeye başlamış fakat BTC düşüşü ile o da düşüşe geçmiş. Fonlama ise pozitif. Trend Volume eğrisi ise ters korele ki bu umudumu azaltıyor.

Isı Haritası: Açık pozlar 97 Milyon USD. Bunun 48 Milyonu Long ve 49 Milyonu Short. Longlar patlar ise 13’e bir fitil görebiliriz. Shortlar patlar ise 49’lara kadar bir hype görebiliriz.

Genel durum: Majörümüz iyi görünmüyor. Biraz piyasaya iyi haberler gelmeli ki çıkış görelim. Ama eğer 13 bandında iner ise kaçırmam alırım.

EGLD Analiz

Toplam 31 Milyonu adetin 23 Milyonu dolaşımda ve listelendiğinden beri düzenli ve azar azar dolaşıma coin giriyor. Tokenimisine uygun hareket bu.

Kaynak CoinAnalyze

Teknik ve Trend durumu

AVAX ve Sola göre daha sağlam bir görünümü var. Ara desteği 45,88’de tutunuyor. Eğer burayı kırar ise Güçlü direnç bölgesi 37,60’a inecektir. Dirençler 54 ve 60’ta.

Açık faizler orta düzeyde. CVD’de düşüş var fakat hala alıcı bulabiliyor. Fonlama ise pozitif. Vol trend ise yatayda.

Isı Haritaları: 8,2 Milyon Açık poz var. Bunun 3,5 M’si long ve 4,7’si Short. Eğer longlar patlar ise ineceği yer 34-36 arasında kalır. Shortlar patlar ise 55’i görürüz.

Genel yorum: Romanya’da köklü yatırımları olan bir proje. BTC düşüşlerinde sağlam kalmış. Ben 34’lere gelir ise bir miktar düşünebilirim.

 

Fırat Çivi

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler