Ana SayfaHaberlerAvax Gelişmeleri, Emin Gün Sirer, "Tavşan Kaç, Tazı Tut"

Avax Gelişmeleri, Emin Gün Sirer, “Tavşan Kaç, Tazı Tut”

-

Avax Ceo su Emin Gün “Rakiplerimizi alt etmek için bir anlaşmamız yok. Avukat Yalan Söylüyor” ifadesini kullandı. Ne Kendisi ne de herhangi bir Ava labs çalışanı herhangi bir dava için Avukat Roche’yi yönlendirmedi ifadesini de ekledi.

Bildiğiniz gibi,Tartışmalı bir raporda Avukat Kyle Roche ve Emin Gün arasında geçen gizli bir antlaşmayı ortaya attı ve ortalığı toz duman etti. Ayrıca Dijital medya adli uzmanlarından biri videoların analiz edildiğini ve tümünün analizlerden gerçek video olarak geçtiğini iletti.

Geçtiğimiz günlerde Cryptoleaks ilgili videoları yayınlayarak gizli anlaşmayı öne sürdü ve Avax arzının toplam arzının %1’ini ilgili kişilere ücret olarak ödendiğini iddia etti. Cryptoleaks’e göre Ava labs ve Roche’un rakipleri dize getirmek için Amerikan hukuk sistemini kullanmak ve sonra Crypro için düzenleyici rolü oynamak istiyorlar

Avalabs ise idaaların asılsız olduğunu ve avukatların kendi reklamlarını yapmak için bu yöntemi kullandığını idda ediyor. Ama durumu ortaya çıkartan avukatlar değil. Avukatlar da bu durumu inkar ediyor. Sizlere de çelişkili gelmedi mi? Ortaya çıkaran Cryptoleaks, Avalabs inkar ederek suçu sözde tanımadığı avukata atıyor. Avukat da alakam yok diyor. Biraz çuvallamışlar sanki.

Gelelim Sevgili Avukatımızın geçmişine;

Roche daha önce Sol, Binance, Bibox, Bitmex ve Kucoine dava açtı.

Bu yılın başlarında, eski ortak Paul Fattaruso’nun firmaya tazminat ve öz sermaye faizini reddettiği için dava açmasının ardından, Roche Freedman masanın diğer tarafındaydı.

Fattaruso’nun, Roche Freedman’ın kendisini bir ortaklıktan çıkardığını ve firmanın isimsiz bir girişime sağlanan yasal hizmetler için aldığı 250 milyon dolarlık kripto ücretindeki %2’lik hisseden onu mahrum ettiğini iddia ettiği bildirildi.

Bazı uzmanlar, CryptoLeaks’in iddialarının bütünlüğünü sorguladı ve İnternet Bilgisayarına (ICP) yönelen önceki iki raporuna atıfta bulunarak, bir Avalanche rakibi tarafından finanse edilip edilmediğini sorguladı. Hatırlarsanız ICP’ye açılan davayı daha önceki makalemizde iletmiştik. Şimdiki dedikoduya göre ICP çöküşünün arkasında Ava labs varmış.

Roche, videolarda bilinmeyen bir konuşmacıyı, Roche’un ICP’nin yaratıcısı Dominic Williams için çalıştığını söylediği Christen Ager-Hanssen olarak tanımladı.

Ayrı olarak, dijital medya adli tıp uzmanı Siwei Lyu, raporda yer alan videoların meşru olduğunu ve derin sahte sentez izleri göstermediğini doğruladı.

Kyle Roche ve ICP yaratıcısı Dominic Williams, Blockworks’ün yorum talebini basın saatine kadar geri göndermedi. Kötü kokular gelmeye devam ediyor. Umarım olan yine yatırımcılara olmaz.

Fırat Çivi

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler