Ana SayfaAnalizAxie Infinity, AXS Coin Analiz (Ağustos 2022)

Axie Infinity, AXS Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

Bir zamanların gözde metaverse gaming projesi olan Axie Infinity projesine analiz yaptık. AXS 2021 rallisinden fazlasıyla nasibini aldı, kendisine birçok yatırımcı çekmeyi başardı ve hatta birçok yatırımcısı 1000$ seviyelerini hedeflemişti.

Bu eski vurkaçımıza bakıp ağlıyoruz şimdi.

Peki, son durumu nedir? Gerçekten metaverse gaming projesi midir? Önümüzdeki dönemde AXS token fiyatlaması nasıl olabilir? Bunlara göz atalım.

Özellikle son aylarda hacklenme, CEO Trung Nguyen’ in 3 milyon dolar değerinde AXS tokenlarını satma gibi olaylarla AXS’ nin aşağı yönlü fiyatlanmasının daha da sert olması kaçınılmaz oldu. Tabi ki kripto piyasasına paralel olarak da fiyatında düşüşler devam etti.

Pokémon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan ilham alan Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üremesine, yükseltmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanımaktadır. Axie’ ler çeşitli biçimler alabilir ve su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri dahil olmak üzere 500’den fazla farklı vücut parçası mevcuttur.

Oyun şu an için metaverse olarak tanımlanamaz, ileride metaverse dünyasında tam anlamıyla yerini alması beklenen Axie Infinity oyunu şu an için günlük ortalama 1 milyon kişi oynuyor. Play to earn(Oyna kazan) olan Axie Infinity; sektörün de öncü projesi sayılıyor.

Teknik Analiz

Geniş resme baktığımızda, AXS’ nin mayıs düşüşlerinden sonra 12.80$-20.30$ aralığında akümüle olduğunu görebiliriz. Şu an için piyasaların rahatlama yükselişine başlayacağını kabul edersek AXS’ nin hedefleri 47.87$, 70.15$, 88.16$ ve 106.16$ olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda hareketli ortalamalara da bakacak olursak; bugün itibari ile 20 MA fiyatının(18.16$) altında bulunuyor ve önceliği tekrardan 20 MA üzerine çıkmak olmalıdır. Buranın üzerine özellikle hacimli olarak çıkarsa ara direnç olarak da 200 MA(34.30$) hedeflenecektir.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler