Ana SayfaAnalizAzero Coin Projesini Verilerle Analiz Edelim. Aleph Zero, Azero Nedir?

Azero Coin Projesini Verilerle Analiz Edelim. Aleph Zero, Azero Nedir?

-

 

Geçtiğimiz Aleph Zero yazısında projenin amaçlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise projenin tokenomiğinden bahsedeceğiz ve daha da derinlemesine inceleyeceğiz. Azero Coin Analiz edeceğiz.

Kısaca Aleph olarak da adlandırılan Coin İbranice’de boğa demek. Burada subliminal bir mesaj verilmiyor değil hani.

AZERO VE PARACHAIN (POLKADOT)

Evvela Aleph Zero’nun Parachain projesi ile çalıştığını ve Polkadot ekosisteminin bir parçası olma yolunda ilerlediklerini bilmemiz gerekiyor. White paper‘da da bu bilgiye yer vermişler.

Aleph Zero ve SubWallet (Polkadot.js üzerine kurulu) arasındaki ortaklık, AZERO coinlerle staking gibi basit işlemler yapılabiliyor. SubWallet ortaklığıyla, Substrate çerçevesinde çalışan Web3 uygulamalarıyla daha kolay kullanıcı erişimi ve etkileşimi sağlanıyor.

Substrate : (blokzincir oluşturmak için geliştirilmiş açık kaynak kodlu, modüler ve genişletilebilir bir çerçevedir)

Ek olarak, SubWallet’ın Substrate Builder Programına dahil olması nedeniyle, bu işbirliğini daha geniş ekosistem için gerçek bir büyüme fırsatı olarak görülüyor.

Aleph Zero road map’ine göz atarsanız diğer Polkadot iş birliği projelerine göz atabilirsiniz.

https://alephzero.org/roadmap/

PARACHAINLERLE ALAKALI ESKİ KISA YAZIMIZA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN GÖZ ATABİLİRSİNİZ.

Polkadot (DOT) parachainleri Aralık 2021 ortasında geliyor, İşte bilmeniz gerekenler

Aleph Zero ile alakalı bilinmesi gereken basit bilgilere göz atalım.

Azero coinlerini bir Polkadot iş birliği olan Veri Analizi yapan subscan.io üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  • Dolaşım ve Maksimum Arzı

Şu an için ekibin açıkladığı rakamlara göre 75.288.000 milyon adet token dolaşımda. 222.591.000 milyon adet token ise staking(kilitli) olarak karşımıza çıkıyor. Geriye kalan 10.982.000 milyon adet token ise ekibe ayrılmış/ambassador (ülke temsilcileri) için ayrılmış durumda.

Azero Coin Arz Dağılımı
Azero Coin Arz Dağılımı
  • Günlük Yeni Oluşturulan Hesap Sayısı

Ortalama olarak şu anda günlük 70 yeni hesap oluşturuluyor ve bu hesaplar Azero token barındırıyor. Şu an için toplamda 31.637 hesap Azero token barındırıyor(holder).

Günlük açılan yeni hesap sayısı

  • Günlük dolaşan arzdaki değişiklik

Azero tokenın dikkat çeken bir enflasyonu var. Mayıs ayından itibaren dolaşım miktarında yaklaşık %30’ luk bir azalma görüyoruz. Fiyat iyileştirmesi ve daha adil bir dolaşım miktarı sunmak için ekibin böyle bir müdahelesi mevcut.

Günlük dolaşım miktarındaki değişiklik

Sonuç olarak şunu görebiliriz; Azero token için dolaşım miktarındaki değişiklikler, holder sayısı, ekibin hareketleri vs. son derece şeffaf. Kripto sektöründeki en büyük sorunlardan biri olarak şeffaflık karşımıza çıkarken, Aleph Zero ekibinin tam tersine hareket etmesi yatırımcıları heyecanlandırıyor ve potansiyel yatırımcı sayısını da arttırıyor. Projenin misyon ve vizyonunu da göz önünde bulundurursak şu an için Aleph Zero projesi yatırım yapmaya değer bir proje olarak duruyor.

Azero Coin Analiz

2022 yılı başlarında listelenen Azero’yu inceleyeceğiz.  Preseed aşamasından beri X100 yapmış bir coinden bahsediyoruz. Azero, Luna olayındaki düşüşte 0,60 bandına inse de çabuk toparlandı. Bu alan için ana destek alanı diyebiliriz. Ayrıca şu an trendde olan bu coin için güçlü destek noktası 1,13 (Trend Desteği).

Peki sonra ne olacak? Güçlü yazılım ekibi ile partnerlik görüşmelerine devam eden Azero altcoin heran büyük bir haber ile gelebilir. Ayrıca bir çok büyük Borsa da listelenmedi. Listelenme sonrası vadeli listelemesinin de gelmesi ile 1 yıl içinde 10USD’yi görmesi bizleri şaşırtmayacak.

İlk yazdığımız Azero Coin hakkındaki yazımız.

Akıllı Kontrat projesi Aleph Zero (Azero Coin nedir?)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler