Ana SayfaHaberlerBaşka Bir DeFi Sömürüsü, GameFi Rug Pull ve Yanlışlıkla Kapatılan Borsa

Başka Bir DeFi Sömürüsü, GameFi Rug Pull ve Yanlışlıkla Kapatılan Borsa

-

Son 24 saat içinde, DeFi platformu saldırıda milyonlarca dolar kaybetti. Oyna-kazan (P2E) GameFi projesinin geliştiricileri yatırımcılarını avladı ve Solana (SOL) destekli bir borsa yanlışlıkla kendini kapattı. İşte bunlar bize kripto alanındaki riskleri tekrar tekrar hatırlatıyor.

Blockchain güvenlik firması PeckShield’e göre, DeFi protokolü Cream Finance, (amp hatasından dolayı) Salı günü bilgisayar korsanları tarafından hacklendi.

Bilgisayar korsanı 500 ETH (79.000 USD) tutarında hızlı kredi alıyor ve fonları teminat olarak yatırıyor. Ardından bilgisayar korsanı ($AMP 19m) borç alıyor ve yeniden giriş hatasını kullanarak $AMP coin transferi içinde 355 ETH yeniden borç alıyor. Daha sonra bilgisayar korsanı borcu kendi kendine tasfiye ediyor.

Cream Finance, saldırıyı “AMP’de ödünç almayı durdurarak” durdurduklarını iddia ederek hack’i doğruladı.

Bu arada, GameFi (P2E blokchain destekli oyunlar) projesi HeroCat, yatırımcılarını avlamış görünüyor. CoinGecko’nun verilerine göre, HeroCat Token (HCT), geçen hafta %99,9’dan fazla kaybetti.

PeckShield, Binance Chain üzerinde geliştirilen HCT’nin “büyük bir satış yaptığını ve yaklaşık 151.000 USD değerinde binance USD (BUSD) stabilcoini aktardığını” söyledi. HeroCat henüz mevcut durumla ilgili herhangi bir güncelleme yayınlamadı.

Ayrıca Solana tabanlı bir DeFi projesi, bir geliştirici hatası nedeniyle yanlışlıkla kendini kapattı. “Merkezi olmayan opsiyon değişimi” OptiFi, dün rutin bir yükseltme sırasında projeyi kapattıklarını söyledi.
Projenin resmi Twitter hesabı, “OptiFi ana ağ programını yanlışlıkla kapattık ve geri alınamaz” dedi ve hatanın çoğu ekip üyelerinden olmak üzere 661.000 ABD Doları tutarında fon kaybına yol açtığını da sözlerine ekledi.

Kaynak: Adobe/Negro Elkha, cryptonews.com

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler