Ana SayfaAnalizBinance CEO’su CZ “sinirlilik” tweeti attı, peki ne demek istedi, Tweet...

Binance CEO’su CZ “sinirlilik” tweeti attı, peki ne demek istedi, Tweet analiz ediyoruz

-

  1. Binance CEO’ su CZ “sinirlilik” tweeti attı, peki ne demek istedi.

CZ attığı bir tweette biraz gariplik kokan, biraz bıkkınlık kokan ve biraz da manipülasyon kokan ve adeta itiraf edermişçesine öğrendiği bir kelimeden bahsetti: Sinirlilik(Jitters)

CZ, yeni bir kelime öğrendiğini söyledi. O da sinirlilik. Bu tweet açıkça hem bir itiraf içeriyor, hem bir başarısızlık hem de şaşkınlık. Peki CZ tam olarak ne demek istiyor?

Aslında piyasayı hep kendisinin manipüle ettiğini, artık bu gücünün olmadığını ve karşısında yeni bir düşman olduğunu söyleyerek itirafta bulunuyor. Ve bu düşmanına karşı koyamadığını, başarısız olduğunu içten içe söylüyor. Bu duruma da şaşırmış olacak ki, tweet atarak milyonlara bu durumu duyuruyor.

Fırat Çivi’ nin bugünki düşüşe özel yaptığı ısı haritası analizlerinde şunu anlıyoruz; CZ’ nin yeni düşmanı FTX CEO’ su Sam Bankman-Fried. Binance Futures kısmında herhangi bir manipülatif hareket olmadığı; tam aksine FTX ve Deribit borsalarında çok büyük long pozisyonların likidasyona uğratıldığı aşikar. Zaten SBF’ nin adı Luna olaylarında da geçmişti. TerraLuna’ nın batırılması için fon sağlayanın SBF olduğu iddia edilmişti.

Yazıyı buradan okuyabilirsiniz.

BookMap platformundaki manipülatif hareketler neticesinde şu an için CZ’ nin yenilgiye uğradığı görülüyor. Bitfinex türev borsası üzerinden fake long/short emirler neticesinde özellikle Binance balinaları hedef alınıyor. İşte CZ’ nin tweetinde bahsettiği şey bu: Sinirlilik. Kabaca şöyle tarif edilebilir; CZ piyasayı düşürmek istediğinde ve short işlem açtığında, FTX tarafından daha fazla miktarda long işlem açılıyor veya tam tersi oluyor. Binance balinaları da defalarca likidasyona uğruyor. Böylelikle en büyük MM olan CZ artık kan kaybediyor ve şimdilik yanlız bırakılmış durumda.

Şunu da unutmayalım; CZ’ ye sadece tahta üzerinde değil her alanda negatif PR yapılıyor. Dün de CIA tarafından tutuklandığı iddiaları vardı fakat CZ bunu yalanladı. Ayrıca SBF’ in ne yapmaya çalıştığını anlamış olacak ki; “Ucuza almak istiyorlar” diye bir tweet de atmıştı.

Kim bilir; belki bu oyunun kurucusu aslında CZ’ dir. Fakat şimdilik görülen o ki; CZ’ nin piyasadan elini çekmesi için çaba sarf ediliyor.

3 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler