Ana SayfaAnalizBinance Pump Coinlerini İnceledik ($Unfi $Flm) (Ağustos 2022)

Binance Pump Coinlerini İnceledik ($Unfi $Flm) (Ağustos 2022)

-

Özellikle son 3 aydır belli başlı tokenlar birçok yatırımcının anlam veremediği zamanlarda anlam verilemeyen büyüklükte pumplar/dumplar oluyor. Buradaki amaç ne? Neden özellikle bu projelerin tokenları seçiliyor? Bu Binance Pump Coinleri nedir beraber bakalım.

Flamingo Finance (FLM)

Neo altyapısına ait ve aynı ağı kullanan FLM, ekim 2020’ de Binance tarafından yapılan launchpad(önsatış) ile piyasaya sürüldü. DeFi projesi olan FLM, 2021 boğa sezonunda fiyatlama açısından çok da fazla bekleneni veremeyen bir performans sergiledi. Piyasaya çıktığı günden beri proje geliştirmeleri, güncellemeler, yenilikler duyuruldu. Ta ki, FLM CEO’ sunun geçtiğimiz aylarda Discord kanalında çok önemli gelişmelerin olduğunu söylemesiyle işler değişti. Birçok DeFi projesi gibi pool ve farm üzerinden stake ederek APY veriyor. Artık, “Flund” adı verilen bir sistem sayesinde sadece FLM yatırarak FLM kazanılıyor. Kazanılan FLM tokenlar da bir havuzdan alınıyor, bu havuza gelen FLM tokenları da kullanıcıların her işleminde ödediği fee ücretleri oluşturuyor. Bu havuzdan da farm/stake ödülleri dağıtılıyor. Amaç; arzın deflasyonist bir şekilde şuursuzca arttırılmaması. Ve bu da fiyata artık etki etmeye başladı.

Görüldüğü üzere, 12 haziran günü muazzam bir hacim oluşturuluyor. Aynı zamanda aynı gün %200’ lük bir pump yapıyor ve geri çekiliyor. Burada balinaların çantalarına bolca FLM doldurduğunu anlayabiliyoruz.

FLM balinalarına baktığımızda, en büyük 3, 5, 7 ve 9. Balinalar haziran ve temmuz aylarında yüklü olarak FLM token cüzdanlarına çektiklerini rahatça görebiliriz. Bu balinalar FLM adetlerini her fırsatta arttırıyor. Cüzdan adreslerini neotube.io üzerinden takip edebilirsiniz.

3.balina: AZhafj46oNu6gn5CxRkdWVb7cDQF6okkL6
5.balina: AJzoeKrj7RHMwSrPQDPdv61ciVEYpmhkjk
7.balina: AMxM6qah1e7MFJBa9dNtv2CSgC67gJcZSt
9.balina: AWgLcsJJd9Dz9Ain4F9LQf7rb5mfQCSPot

FLM arz bilgileri:

Dolaşım arzı: 312,284,000 adet
Maximum arzı: 312,284,000 adet

Unifi Protocol DAO (UNFI)

Bu proje de DeFi projesi ve de topluluk(DAO) tokenidir. Aynı zamanda Unifi Protocol kuruluşunun yönetim tokenı olan Unfi, birçok ağ ile köprü oluşturup kullanıcıların hızlı ve kolayca farm/stake opsiyonları ile pasif gelir elde etmesini sağlıyor. Bu ağlar; ERC-20, TRC-20, BSC, Harmony, BitTorrent, IoteX, Polygon, Avalanche ve Ontology.

Haziran ayında yapılan basın açıklamasında, geliştirici ekip 11 milyon dolar değerinde çok zincirli bir altyapı oluşturulacağını ve bunun topluluk tarafından onaylandığını duyurdu.

Neredeyse 140.000 kişinin oylaması sonucu bu yükseltmenin onaylandığı söylenmişti.

Kaynak:Tradingview.com 7 Haziran 2022
Kaynak:Tradingview.com 7 Haziran 2022

Grafikte görüldüğü üzere, tıpatıp FLM’ de olduğu gibi inanılmaz bir hacim ile bir günde %1050’ lik yükseliş yaşanıyor. 3.42$’ dan 41.79$’ a kadar giden bu pumptan sonra fiyat geri çekilse de, birçok yatırımcının ve traderın artık yeni gözdesi haline geldi.

En büyük balina şu anda ETH ağında UNFI tokenlarını tutuyor. En büyük balinası Binance, sonrasında yeni bir balina gözlemleyebiliyoruz: 10. En büyük balina. Bu balina Coinbase üzerinden UNFI alıp cüzdanına atmış. Anlık olarak 133,356 adet UNFI tutuyor. %1050’ lik yükselişin yaşandığı günden yaklaşık 10 gün sonra cüzdana UNFI çekiliyor. Bu adresi etherscan.io üzerinden takip edebilirsiniz:

0x441761326490cACF7aF299725B6292597EE822c2

UNFI’nin en büyük ilk 10 balinası
UNFI’nin en büyük ilk 10 balinası

Bu iki projenin de ortak bir yönü var: DeFi ekosisteminde örnek alınabilinecek geliştirmeler. Gerek arz politikasının dengelenmesi, gerek şeffaflık, gerek de yatırımcının korunması ve her geçen gün potansiyel yatırımcı kazanmaları orta-uzun vadede hem fiyatlanma hem de projenin büyümesi adına önemli adımlar atıldı.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler