Ana SayfaHaberlerBinance'in sahip olduğu borsa WazirX'in banka bakiyeleri Hintli yetkililer tarafından donduruldu

Binance’in sahip olduğu borsa WazirX’in banka bakiyeleri Hintli yetkililer tarafından donduruldu

-

Mali suçları araştıran bir kolluk kuvveti olan Hindistan İcra Müdürlüğü (ED), Binance’in sahip olduğu yerel bir kripto borsası olan WazirX’e ait 647 milyon rupi (yaklaşık 8 milyon dolar) değerinde banka bakiyesini dondurdu.

Cuma günü  yapılan açıklamaya göre ED, WazirX’in kurucu ortağı ve CTO’su Sameer Mhatre’yi borsaya karşı kara para aklama soruşturmasının bir parçası olarak araştırdı . ED, WazirX’i geçen yıldan beri Hindistan’da dijital borç vermeyle ilgili Çin kredi uygulamalarıyla bağlantılı olduğu iddia edilen kara para aklama rolü nedeniyle araştırıyor.

ED’ye göre, soruşturmalar başladıktan sonra, bu fintech uygulamalarının çoğu kapandı ve kripto da dahil olmak üzere çeşitli yollardan “büyük karları” başka yöne çevirdi.

Duyuruda, “ED, büyük miktarda fonun fintech şirketleri tarafından kripto varlıkları satın almak için yönlendirildiğini ve ardından bunları yurtdışında aklamak için yönlendirildiğini tespit etti.” “Bu şirketler ve sanal varlıklar şu anda izlenemez durumda.”

Soruşturmalarının bir parçası olarak, ED ayrıca kripto borsalarına çağrı yayınladı ve “maksimum miktarda fonun WazirX borsasına yönlendirildiğini ve bu şekilde satın alınan kripto varlıklarının bilinmeyen yabancı cüzdanlara yönlendirildiğini” öğrendi.

ED’ye göre WazirX ve Mhatre, bu fonların izlenmesine yardımcı olma konusunda işbirliği yapmadı. ED, Mhatre’nin “WazirX veritabanına tam uzaktan erişimi olduğunu, ancak buna rağmen Anında Kredi Uygulaması dolandırıcılığı suç gelirlerinden satın alınan kripto varlıklarıyla ilgili işlemlerin ayrıntılarını sağlamadığını” söyledi.

WazirX ayrıca kripto varlıklarını izlemek için hiçbir çaba göstermedi ve ED’ye göre Binance “legal@binance.com’daki sorgulara nadiren yanıt veriyor”.

WazirX ve Binance, The Block’un yorum taleplerine basın saatine kadar yanıt vermedi.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler