Ana SayfaAnalizBitcoin Ekim Ayı Giriş Analizi, Önümüzdeki 30 Gün Bizi Neler Bekliyor

Bitcoin Ekim Ayı Giriş Analizi, Önümüzdeki 30 Gün Bizi Neler Bekliyor

-

BTC Ekim Ayı Analizi, Beklenildiği gibi Eylül ayında düşüş yaşasak da çok sert bir düşüş olduğunu düşünmüyorum. Bildiğiniz gibi tüm borsalar kan kaybetti. BTC’nin durumunu incelemeden önce SP500 ve Nsdaq’ın durumuna bakalım, ardından Bitcoin Analizi yapacağız;

SP500

Yine Haziran seviyesindeki desteğe indik. Her ne kadar burası güçlü olsa da 200 Ma altı kapanışını yaşadığımız için 3200 desteğine ineceğini düşünüyorum. Buralarda uzun süre akümüle olacaktır. 3200-3500 arasında gidip gelecek.

Kaynak Tradingview.com

Nasdaq

Nasdaq, SP500’e göre daha güçlü duruyor. Şu an Haziran desteğinde. Burayı kırar ise 10000 e rahat inecektir. SP500 deki gibi 10K-11K arasındaki kanalda akümüle olacaktır.

Kaynak Tradingview.com

ABD Genel durum:

Bir süre daha faiz artırımları ve Piyasadaki para yakımları devam edecek. Her ne kadar hedefleri şu an dolaşan parayı yarıya indirmek olsa da bu pek mümkün değil. Sebebi ise ABD üstündeki dış borç yükü. Bunu kaldıramayacaklarını bildikleri için faiz arttırımı, Altın fiyatı baskılama ve 30 Yıllık Tahvil satış kampanyalarına ağırlık verdiler. Altın fiyatını baskılama sebepleri ise güvenli liman olarak USD ye geçilme isteği. Peki Bu baskılama ne zaman biter? Sterlin 0,80 USD ve Eur 0,85 USD olduğunda önlemler hafifleyecektir.

Kaynak : https://fred.stlouisfed.org/

BTC Son Durum

Özellikle Eylül ortasından beri diplerde gezen BTC 18000 altını kırmadı. Bunun iki nedeninden biri Alıcıların iştahı diğeri ise Opsiyondaki Call optionların Put’a göre yüksek olması. Şimdi Eylül kapandı ve yine bir sıkıcı hafta sonundayız. Piyasanın yönünü Pazartesi gün ki açılışlarda göreceğiz. Çin yasağından sonra maalesef USA piyasalarının yönlendirmesini takip ediyoruz. Her ne kadar SPX ve Nasdaq sert düşse de BTC onlar kadar düşmedi.

Gelelim Ekim ayına; 18000 bandındaki sert destek ile BTC nin bir miktar yukarı çıkacağını düşünüyoruz. Amerikan borsaları düşüşe devam ederse ve BTC buna uyum sağlar ise ineceği destek 12K olacaktır. Buna gerçekten ihtimal vermiyorum fakat ihtimaller arasında olduğunu bilelim. Ekim ayında bir rahatlama rallisi görebiliriz. Yine 24-25K sert direncine çarpma ihtimalimiz çok yüksek.

Daha öne dile getirmiştim. Boğa beklemek hayal arkadaşlar. En azından bu sene. Olacağı en fazla rahatlama rallileri olur. O yüzden her 1K mumunda atılan Boğa geldi laflarına kanmayın. Kendi stratejinizi belirleyin ve kar alacağınız yeri stop olacağınız yeri iyi belirleyin.

Kaynak Coinanalyze.com

ISI Haritaları

Altta 15-16K bandında öbeklenmiş bir bot ordusu var. Eğer inerse oralardan sekecektir. Üstte ise 20-21K’da öbeklenmiş bir Bot ordusu var. Orayı geçmek zaman alacaktır. Dikkat çekmek istediğim diğer bir konu açık faizler. Çok yüksek durumda. Boğa istiyoruz ama herkes 100X kaldıraçlı işlem açıyor. Hiç borsalar size o kazancı yedirir mi? Spot o yüzden candır. Kimse vadeliden zengin olmadı. Buna kapılmayın.

Fonlama pozitif. Bu da 18 K desteğinde güçlü duruşun bir ispatı. Bir süre daha böyle yatay gider ise ufak bir hareket görebiliriz pazartesi günü.

Kaynak Tradinglite.com

Long Short Durumu

Bu kadar yüksek Long seviyesi varken yükseliş geçici olur. Toplam şu an 170 Milyon marjin dahil long var. BTC Vadeli de günlük hacim 45 Milyar dolar. Spotta ise 15 Milyar dolar. Yükseliş beklediğiniz zaman resmin hacimde ters döndüğü zaman olmalı. Takip edebileceğiniz link aşağıda.

https://cryptorank.io/derivatives-analytics/bitcoin

Kaynak Datamish.com

Analizin Videosu için

 

Fırat Çivi

3 YORUMLAR

  1. Abi zaten 2023 te hani ole ralli ya da yeni ath felan beklentim yok sahsen.ama dedigin gibi 28 binler 36 binler felan da olursa enazindan altlar biraz kendini toparlar belki.psikolojik olarak 10x ekside olmak var 5 x ekside olmak var .bilgiler icin tesekkurler.elinize emeginize saglik

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler