Ana SayfaAnalizBitcoin’de Dip Bulundu mu?, Bitcoin Analizi (Eylül 2022)

Bitcoin’de Dip Bulundu mu?, Bitcoin Analizi (Eylül 2022)

-

Herkese merhaba..
Bir süre önce yayınladığım analizimde Bitcoin’in aşağı yönde C dalgasında ilerlemekte olduğunu ve C dalgasının nerede bitebileceği noktasında kesinlik belirtmemizin zor olduğunu belirtmiştim ancak o dönem içinde bulunduğumuz hem teknik hem de temel sebeplerden dolayı uzun zamandır içinde bulunduğumuz düzeltme sürecinin sonuna gelmiş olabileceğimiz ihtimalinden bahsetmiştim.

Eski analizime buradan ulaşabilirsiniz.
altcoingraf.com/bitcoinde-buyuk-resim-bizlere-ne-anlatiyor-bitcoin-analizi-agustos-2022

Açıkçası önceki analizimde belirttiğim yükselen kanalın aşağı yönde kırılımı beni farklı bir senaryo arayışına itti ve bu durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Bitcoin’in C dalgasında yaptığı yukarı yönde tepki hareketi ~$25082 (fib 0.236) seviyesinden sert bir satışla karşılandı ve bir süre sonra da içinde bulunduğu yükselen kanal aşağı yönde kırıldı, bana göre bu durum ciddi bir güç kaybı göstergesi olarak nitelendirilmeye oldukça müsait çünkü yükselen kanal klasik bir Triple Three Elliot yapısına oldukça benziyor.

~$17592 dip seviyesinden ~$25212 seviyesine olan yükselişe fibonacci çektiğimiz zaman yapının ilk hedefinin Twitter’da sürekli akışta karşılaştığımız $14000-$15000 değil, fib 1.618 seviyesi $12800 olduğunu görmekteyiz. Söz konusu olasılığın olgunlaşması için ise öncelikle Bitcoin’in $18200 desteğini kaybetmesi gerekmektedir. Bitcoin $12800 seviyesine düştüğü takdirde ise mevcut çalışmamı tekrar revize edip büyük resmi yorumlamaya devam edeceğim.

Peki bu argümanı destekleyecek başka bir teknik gösterge var mı diye soracak olursanız kısaca belirteyim.

Grafikte belirttiğim iki dalga boyu arası |AB|=|CD| gerçekleşirse Bitcoin’de ~$12800 seviyelerine düşme ihtimalini göz önünde bulundurmakta fayda olduğunu düşünüyorum.

Belirttiğim olasılıkların iptal olabilmesi için Bitcoin’in ilk olarak zirveden gelen düşen trendi ardından da $25212 direncini hacimli kırması gerekir.

Teknik açıdan gerçekleşmesi ihtimal dahilinde olan birkaç olasılıktan birini yorumladım. Bu çalışma yatırım tavsiyesi değildir eğitim amaçlıdır. Herkese bol kazançlar..

Oğuzhan Şengör

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler