Ana SayfaHaberlerBitcoin’in kaderini belirleyecek Jackson Hole Toplantısı (26 Ağustos 2021)

Bitcoin’in kaderini belirleyecek Jackson Hole Toplantısı (26 Ağustos 2021)

-

Jackson Hole toplantısı, her yıl ABD’de düzenlenen ve dünya genelinde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin merkez bankaları temsilcilerinin katıldığı bir toplantıdır. Bu toplantı para politikalarındaki değişikliklerin konu edilmesi nedeniyle piyasalar için çok önemlidir.

Jackson Hole Toplantısı Nedir? Bitcoin’e Etkileri Nelerdir?

1-) #Btc fiyatlarını etkileyebilecek, Her yıl Ağustos ayında gerçekleşen Jackson Hole Toplantısı 26 Ağustos Perşembe günü TSİ 16.00’da başlayacak. Toplantı, 27 ve 28 Ağustos tarihlerinde de aynı saatlerde devam edecek. $BTC #Bitcoin #btcusdt #JacksonHole

2-) Jackson Hole toplantısı, her yıl ABD’de düzenlenen ve dünya genelinde gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin merkez bankaları temsilcilerinin katıldığı bir toplantıdır. Bu toplantı para politikalarındaki değişikliklerin konu edilmesi nedeniyle piyasalar için çok önemlidir.

3-) Geleneksel piyasalar Jackson Hole’a kilitlenmişken, piyasa yapıcı da kriptoparalarda bu fırsatı kaçırmamış görünüyor. Dün yaşanan toparlanmanın ardından #bitcoin’e gelen satışlar bu çerçevede değerlendirilmeli.

4-) Toplantı sonrası açıklamalar oldukça önem arz ediyor, varlık alımı ve faiz arttırımı gibi konular konuşulacak. Toplantı sonrası piyasalar özelinde olumlu açıklamalar olursa kripto markette $BTC pozitif görünümün devam edeceğini söyleyebiliriz.

5-) Beklentimiz, toplantıdan piyasaları olumsuz yönde etkiyecek bir açıklamanın olmayacağı yönünde. Mevcutta kriptoparalarda yaşanan volatilitenin devam edebileceğini olası geri çekilmelerin ise tarafımızca alım fırsatı olarak değerlendirileceğini belirtelim..

6-) Kriptoparalar için de kısaca şöyle diyelim, bazen daha yükseğe sıçramanız için dizlerinizi biraz daha kırmanız gerekir.

7-) Mevcutta birçok altcoinde devam formasyonları ve golden cross oluşumları gözlemliyoruz.. Herhangi bir negatif durumum uzun süreli olmayacağını ve piyasanın yönünün yukarı olduğunu düşünüyoruz..

 

27.Ağustos.2021 Devam Flood’u

1-) Dün bahsettiğimiz #JacksonHole etkisi #Bitcoin fiyatlarını bir süredir aşağı çekmiş durumda.. Sadece kriptoparalar özelinde değil tüm piyasalar toplantıya kilitlenmiş durumda.. #btc#btcusd#btcusdt

2-) Bizim beklentimiz toplantıdan piyasaları rahatlatacak olumlu açıklamaların çıkacağı ve faiz arttırımı, tapering gibi piyasaları sarsacak açıklamalardan kaçınılacağı yönünde.. Yani #JacksonHole sonrası #DXY aşağı.. Kriptoparalar Emtialar yukarı..

3-) Market yapıcılar oyuncularını kaybetmek istemez. Tv’lerde, sitelerde $BTC hakkında olumlu haberlerin, yükseliş çanların dönmesi lazım. “Fiyat 60K barajını aştı 70K 80K 100K yolculuğu başladı” haberleri ardından marketin yeni katılımcılar kazanması lazım.

4-) Artık bu işin tahtasını tutan balinalar bizim bu işlerde teknik ekipmanlar kullandığımızı çok iyi biliyorlar. Tekniğe göre çalışması gereken bir çok formasyon alt üst oldu. Al sinyali veren indikatörler yalan oldu.

5-) Balinalar da bizim gibi bu işin platformu olan Twitter’ı çok iyi kullanıyorlar. Beklentiler aşağı iken yukarı, yukarı iken aşağı çekiyorlar. Borsalar da bu konuya hakim… Long Short işlemlerini patlatıp kasalarını dolduruyorlar. #Binance

6-) Bugün konuştuğum kıdemli yönetici dostumun dediği gibi; “Kendi borsalarını s*kemezler. Bu yüzden negatif hiç bir konuşma yapmayacaklar. 3,5 trilyon dolar kadar da para basılacağı söyleniyor. Rahat olun.”

7-) Yıl sonuna kadar piyasalardaki olumlu havanın devam edeceğini öngörüyoruz.. Bilhassa kriptoparalarda yıl sonu rallisi olabileceği ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz..

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler