Ana SayfaAnalizChainlink, Link Coin Analiz, Artık Zamanı Gelmedi mi? (Eylül 2022)

Chainlink, Link Coin Analiz, Artık Zamanı Gelmedi mi? (Eylül 2022)

-

Cahinlink Ödeme hizmetleri (Paypall gibi)+Banka ödeme sistemleri ile blok chain ağlarını entegre etmeyi hedefleyen  bir projedir. Lınk ise bu projenin lokal para birimidir.

Link 2017 Eylül de listelenmiştir. Makz arz 1 Milyar, Şu an dolaşımda  olan adet 492 milyon.

Arz Grafiği

Daha Çok Eyvah Eyvah. Arz Ağustos ayında 30milyon adet daha arttırılmış.

Kaynak: messari.io

Dikkatimi başka birşey daha çekti. Aşağıdaki tablodan görüldüğü üzere dolaşan arzın %45’i farklı cüzdanlara 28 Haziran 2022 günü 67 gün önce 15 cüzdana dağıtılmış.

Bununla ilgili bir açıklama yapmışlar ama geçerli bir sebep için açıklayıcı ve net olamamışlar.

 

 

Market Cap

Ath 20 Milyar dolar. Şu an 3 Milyar dolar ve destekte.

Trend Analizi

Meşhur 2021 Boğasında Nisan ahında 50 USD ile ath yaptı. Sonrasında düzeltme ile 4,8 USD’ye kadar düştü. Şu an Destek noktaları 5,8-4,9-4 Usd’ler. 3’üde kırılır ise 2 USD’den LINK alma şansımız olabilir. Ayrıca 9,5 USD güçlü direnç. Bir trend veya pivot birikimi henüz yok.

 

Teknik Analiz

Açık Faizler düşük. Marjin ve Spot CVD düşüşte. Bu da satış baskısı var demek. Fonlama pozitif. Volatilite dikkatimizi çekti. Çok yüksek görünmekte.

Isı Haritası

Kaynak: Tradinglite.com

Isı Haritaları daha net gösteriyor. Botların alım için yığıldığı alan 2,33 USD. Açık long pozlar ise buradan aşağı indirmem diyor. BTC izin verir ise küçük bir yükseliş yapıp 2,33 USD’lerde kendimizi görebiliriz. (Kesinlik içermiyor-Şu an mevcut bot dizilimi bu şekilde)

Pozitif +:

  • Eğer proje gerçekleşir ise LINK fiyatı uçabilir.
  • Açık Long pozları ise umut veriyor.

Negatif -:

  • Proje açıklandığından beri gram ilerlemediler.
  • Dolaşan arza daha yeni coin sürmüşler

Genel Yorum: Öncelikle artık projelerin gelişitilmesinde ilerleme görülmesi lazım. Başlığı bu yüzden bu şekilde attım. Bu olur ise fiyatı hype yapacaktır. Artan dolaşım miktarı biraz endişe veriyor. Açık Long pozları ise umut veriyor. Bir miktar yakın stoplu spot olarak denemekte fayda görüyoruz.

Fırat Çivi

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler