Ana SayfaAltcoin İncelemeleriClover Finance, Clv Token İncelemesi

Clover Finance, Clv Token İncelemesi

-

PİYASAYA ÇIKIŞI 2021 BOĞA SEZONUNUN SONUNA DENK GELEN CLOVER FINANCE, CLV COIN PROJESİNİ YAKINDAN İNCELEYELİM

Clover Finance, Clv Token İncelemesi

Bir blockchain tabanlı işletim sistemi olan Clover Finance, tek noktadan erişilebilinen ve kullanımı kolay bir blockchain altyapısı hizmeti sunmaktadır. Aynı zamanda Polkadot Parachain’in bir başka ürünüdür. Layer 2 ürünüdür. Blockchain oluştururken ve çalıştırırken uyumluluk boşluğunu kapatmayı amaçlıyor.

Clover ağını benzersiz kılan bir diğer özellik birden çok Layer (katman) içermesidir. Bunlar;

⦁ Depolama katmanı
⦁ Akıllı sözleşme katmanı
⦁ DeFi Protokolü katmanı
⦁ eApp katmanı
olarak sıralanabilir.

Depolama katmanı: Veri depolama hizmetini blockchain tabanlı güvenilir bir şekilde sunmaktadır
Akıllı Sözleşme katmanı: Herhangi bir ürün hizmetinde yapılan sözleşmeler geleneksel sözleşmeler yerine blockchain tabanlı olarak oluşturulur.
Defi Protokolü katmanı: Merkezi olmayan finans hizmeti sunan Clover Finance, kurumsal müşterilerinin DeFi Protokolü oluşturmasında üst düzey güvenlikli bir ağ altyapısı sunmaktadır.
eApp katmanı: dApp’ lerin evrim geçirmiş hali olarak görülen eApp, geliştiricilerin başka sanal makinalar(bulut) veya ağ bant genişliği kullanmadan sorunsuz bir şekilde dağıtmalarına olanak tanır.

 

 

 

Clover ağının en önemli bir başka özelliği ise kimlik tabanlı gas ücreti almasıdır. Bu, sık kullanıcıların ağı ne sıklıkta kullandıklarına bağlı olarak daha düşük bir gaz ücreti ödemesine olanak tanır.

TOKENOMİK

Clover Finance token (CLV) piyasaya 17.07.2021 tarihinde sürüldü. Coinlist borsasından önsatışı yapılan CLV tokenların satışı 4 turda gerçekleştirildi. Son tur ise yoğun talepten kaynaklandı ve potansiyel yatırımcıların isteği üzerine bir tur daha gerçekleştirildi. O dönem çok rağbet gören bir alt coin oldu.

Anlık olarak 0.1154$ üzerinden işlem gören CLV tokenın ön satış fiyatı 0.20$, 0,29$ ve 0.30$ şeklindeydi. Farklı turlarda farklı fiyattan satıldı. ATH(Tüm zamanların en yüksek) fiyatı 2.18$ olan tokenın henüz bir boğa fiyatlaması yaşamadığı ise aşikar. Ön satıştan CLV token alanların geçtiğimiz temmuz ayında vesting (hakediş) dağıtımı başlayan projede önümüzdeki 5 ay boyunca daha eşit taksitlerle tokenlar dağıtılacak. 6 ay boyunca her ay 25 milyon adet CLV token dağıtılacak.

Anlık olarak dolaşım miktarı 319.624.603 adet olan Clv Coin toplam dolaşım miktarı 1.000.000.000 adettir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler