Ana SayfaAnalizCosmos, Atom Coin Analiz (Eylül 2022)

Cosmos, Atom Coin Analiz (Eylül 2022)

-

ATOM , Cosmos blok zincirinin stake edilebilen kripto parasıdır. Diğer ağlarda da işlem görmektedir. Interchain adı altında yeni internet kavramını ortaya atmışlardır ve Yazılımcıları geliştirmelere devam etmektedir.

Atom Mart 2019 da listelendi. Atom Maks arz da değişik bir yöntem uyguluyor. Makz arzı stake edilen atom sayısına göre ayarlıyor. Şu an dolaşımda 286 Milyon adet var.

Arz Grafiği

Özellikle 2022 başında sert bir artış var. Tarih düşüşe denk geliyor. Zamanlama kötü olmuş.

Kaynak: messari.io

Market Cap

ATH 9 Milyar dolar. Şu an 3 Milyar dolarda ve destekte.

Trend Analizi

Atom şu an güzel bir trendde. Momentumu çok iyi. 13 USD güçlü direnç ve oradan dönüyor. Burada 2’li tepe yaptığı için trend desteği olan 10,906’yı test edebilir. Trendi kırar ise destekler 9 ve 5,8 USD. Burayı da kırar ise 3 usd’leri görebiliriz. (Şu an pozitif durmasına rağmen her duruma karşı hazırlıklı olun)

Teknik Analiz

Açık faiz düşük. SpotCVD Marjin CVD’nin üstüne atmış. Bu yükseliş için pozitif. Alıcılar Atom’a talebi arttırmış. Fonlama ise durağan dengede. Ayrıca Fiyat volume trendi doğru orantıda ki bu pozitif bir durum.

Isı Haritaları

AçıkLong pozları 2 aydır taşınıyor. Ayrıca yeni açılan pozların yoğunluğu long. Botlarda yoğun satış emirleri 13’de. Burayı geçer ise sert bir hareket ile 19’u bulabilir.

kaynak: tradinglite.com

Pozitif +:

  • Yazılım ekibi çok güçlü ve sürekli geliştirmelere devam ediyor.
  • Ayrıca stake oranları çok yüksek.
  • Ödüllerde aynı şekilde süreklilik gösteriyor.

Negatif -:

  • Maksimum arzı stake’e göre belirlendiği için insanların gözünde korku yaratıyor

 

Genel yorum: Korkmayın arkadaşlar Atom’un geleceği parlak. Yaşanacak küçük bir rallide kalıcıolarak 23’ün üstüne yerleşecektir. Yeter ki BTC rahat dursun.

 

Fırat Çivi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler