Ana SayfaHaberlerDogecoin kurucu ortağı, Elon Musk hakkında konuşmanın buna değmeyeceğini söyledi.

Dogecoin kurucu ortağı, Elon Musk hakkında konuşmanın buna değmeyeceğini söyledi.

-

Dogecoin kurucu ortağı Jackson Palmer, Business Insider ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda , Tesla CEO’su Elon Musk hakkında konuşmanın buna değmeyeceğini söyledi.

Palmer, milyarder Musk’ın kendi kişilik kültünü güçlendirmek için kripto para topluluklarını sömürmekle suçladı. Kişi kültü, bir toplumda liderin yüceltilmesi, kahraman veya Tanrı benzeri bir figür olarak tanımlanmasıdır.

Mayıs ayı sonlarında Musk, Palmer’ın teknoloji devinin kodlama becerilerini sorgulamasının ardından Palmer ile sert bir Twitter tartışmasına girdi. Buna karşılık, Musk, eleştirmeninin aslında Dogecoin kodunun tek bir satırını yazmadığını savunarak Twitter’da Palmer’a saldırmaya başladı. Palmer, agresif bir şekilde savunmaya başlayan Musk hayranlarından çok fazla linç yedi. Eski Adobe yazılım mühendisi, Musk’ın “adanmış” ve “son derece tutkulu” kendi uyumsuzlar ordusunu kurmaya çalıştığını iddia ediyor.

Dogecoin, Musk’ın meme paralar hakkında sık sık tweet’leri nedeniyle 2021’de bolca ön plana çıktı. Palmer, 2015 yılında kripto para topluluğundan ayrıldıktan sonra Dogecoin ile tamamen ilişkisini kesti. Ancak meme coin, tüm sosyal medyayı silerek düşük profilli kalma çabalarına rağmen onu takip etmeye devam etti.

Musk’ın Dogecoin’i bir Ponzi olarak kullandığını iddia eden 258 milyar dolarlık bir dava hala sürüyor. Davacılar Elon Musk’ı Doge’yi kullanarak ponzi şeması oluşturduğunu ve yatırımcıları dolandırdığını iddia ediyorlar.

258 milyar dolar değerinde devasa bir dava ile karşı karşıya kalan Tesla CEO’su, Dogecoin’i Tesla ve SpaceX şirketlerini kullanarak yüzde 36 binden fazla yükseltip ardından gelen günlerde çöküş yaşamasına neden olduğu iddia edilmekte.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler