Ana SayfaAnalizEthereum traderları ETH’de 5000$ seviyesini hedefliyor.

Ethereum traderları ETH’de 5000$ seviyesini hedefliyor.

-

Glassnode verilerine göre, Ethereum türev traderları 19 eylülde gerçekleşmesi beklenen The Murge(Birleşme) güncellemesi öncesinde 2200$-5000$ arasında fiyat tahminlerine göre işlem açıyorlar.

Onchain analiz firması olan Glassnode, bir ilkin gerçekleştiğini açıkladı. 6,6 milyar $ açık işlemin bulunduğu ETH; 4,8 milyar $ açık işlemin olduğu BTC’ yi ilk defa geride bıraktı. Bunun sebebi ise ETH’ de yaklaşan The Murge güncellemesi olarak ön görülüyor.

ETH’ de bu kadar fazla açık işlemin olması da akıllara “ETH tüm zamanların en yüksek seviyesi görebilir” düşüncesini getiriyor.

Alım yönlü opsiyonlar şu an için ağırlıklı olarak göze çarpıyor. Ayrıca, yine bu opsiyonlara göre de ETH fiyatının görebileceği en düşük seviye 1350$ olduğundan; The Murge güncellemesi dolayısıyla fiyatı 2200$-5000$ arasında görebiliriz.

Glassnode ayrıca, kurumsal firmaların sermayelerinin artık türev piyasalarda belli bir likidite oluşturduğundan dolayı bu kadar büyük opsiyonların oluşmasına dikkat çekti.

Onchain firması, eylül ayında bitecek olan opsiyonlara yönelik önemli büyüklükte satın alma talebi olduğundan dolayı bir volatilite oluşabileceğini ve bu talebin sonucu olarak da ETH fiyatının yükselebileceğine işaret ediyor.

The Murge(Birleşme) Güncellemesi Sonrasında Beklentiler

Glassnode’ a göre ETH traderları ETH fiyatında spekülasyon yapıyor ve de eylül ayı sonrası “Söylentiyi satın al, haberi sat” felsefesi ile hareket edilebileceği için ETH fiyatında düşüş olmasının normal.

Glassnode raporuna göre şu an gözler öncelikle The Murge güncelleştirmesi öncesi ETH fiyatındaki yükselişte, ardından “haberi sat” felsefesinden dolayı ise güncelleştirme sonrası düşüşte.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler