Ana SayfaAnalizFarm Coin Nedir? Farm Coin Analiz (Ağustos 2022)

Farm Coin Nedir? Farm Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

Farm, Harvest Finance Hal Daniels’ın 2020 yılında kurduğu Harvest Finance, kripto para piyasalarındaki kullanıcıların varlıklarını yüksek ve verimli farming havuzlarında değerlendiren bir protokolüdür. Harvest Finance’de varlıklarını havuza yatıranların otomatik bir farm etkinliği diğer adıyla likidite madenciliğiyle yüksek faiz (APY) gelir elde edebilir.

Harvest Finance, Ethereum, Binance Smart Chain ve Polygon blok zincirleri üzerinde bir getiri toplayıcıdır. Platform, kullanıcıların DeFi ekosistemindeki çeşitli projelere para yatırarak varlıklarının getirisini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olur. Platform, kullanıcıların varlıklarını Harvest Finance kasalarında tutmalarına olanak tanırken, protokol onlar adına çeşitli yield farming stratejilerini yürütür ve karşılığında stake ödülleri alır. Proje, kullanıcıların gaz maliyetlerinden tasarruf ederken yüksek verim elde edebilmeleri için oluşturuldu.

Protokolde performans ücreti paylaşımı da mevcuttur. Kâr paylaşım havuzlarında FARM token’ı olan kullanıcılar, yield farming’deki hareketleriyle alınan performans ücretine hak kazanır. Ücretler, açık piyasadan FARM tokenlerini geri almak için kullanılır ve FARM stake eden kullanıcılara ödüllendirilir.,

Kullanıcılara dağıtılan FARM token’ları, getirilerini iyileştirmek için otomatik olarak toplanır ve kâr paylaşım havuzunda yeniden pay edilir. iFARM, otomatik birleştirme için mevduat makbuzu olarak verilir ve faiz getiren bir FARM token’ıdır.

2020 Eylülde listelenen Farm maks arzı toplam 690 bindir ve bunun 680 bini dolaşımdadır.

 

Arz Grafiği

Listelendiğinden beri düzenli olarak dolaşıma token sokulmuş. Negatif bir durum gözlemlemedik.

Cüzdan dağılımı

699,727 arzı olan bir coin’de arzı belirli cüzdanlara yığmaları göze çok fazla batardı. Gözle görülür 2-3 balinası mevcut. en büyük balina arzın %4,28’sine sahip ve aşağıdaki grafikte görüleceği üzere hiç satış yapmamış. Aksine sürekli topluyor.

Kaynak. Etherscan.io

Market Cap

ATH’ında 180 MUSD Mcap görmüş. Şuan 32 MUSD Mcap de.

kaynak messari.io

Trend Analizi

2021 Şubat ayında ATH yaptı ve 2021 Eylülde  yine zirveyi zoradı. 900 USD’leri görmüş ATH’ında. BTC düzeltmesi ile birlikte 27 USD’ye kadar indi fakat çabuk toparlayarak 40 bandına yerleşti. 38-40 USD arası güçlü destek bölgesi Burayı kırar ise 27-24 bandında güçlü alıcıları var. İşin güzel tarafı FARM ekibi platformlarından kazandığı parayı fiyatın tabanını desteklemekte kullanıyor. 60 USD’de güçlü direnç mevcut.

Teknik Analiz

Vadelisi bulunmayan FARM’da Mayıstan beri CVD de düşüş var. Talepi düşmüş. Güzel tarafı Fiyat volüme grafiği yükselerek ilerliyor.

GENEL

Negatif Yönler:

  • Bu tür Yüksek faiz veren platform koinlerinde teminatlar sağlam olmalı. Herhangi bir teminat azalmasında ilk etkilenen koin oluyor.

Pozitif:

  • Henüz vadelisi yok. Arzı düşük olduğu için fiyatın vadeli de negatif etkilenmemesi adına güzel bir durum.
  • Arzı çok düşük ve bu çabuk yükselebilmesi adına pozitif bir durum.
  • Tahtada büyük balinalar mevcut değil

Genel Değerlendirme: Bu tür arzı çok düşük Coinlerden üzmeyecek kadar tutmakta fayda var. Çıkışları inanılmaz hızlı ve karlı olabiliyor.

 

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler