Ana SayfaAnalizFetch.ai, Fet Coin Analiz (Ağustos 2022)

Fetch.ai, Fet Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

2017 yılında kurulan Fetch.ai, yapay zekâ temelli merkeziyetsiz bir dijital ekonominin gelişmesini destekleyen araç ve hizmetler sunan merkeziyetsiz bir Blockchain ağıdır. Ağ, dağıtık defter, yapay zekâ ve makine öğrenimi gibi teknolojileri tek bir çatı altında kullanıcılarına sunar. Bireysel ve kurumsal kullanıcılar, ağ içerisinde DeFi işlemleri gerçekleştirmenin yanı sıra yapay zekâ altyapı hizmetlerine de erişebilir.

Cüzdan Dağılımı

2019 Nisan’da listelendi. Toplam Arzı 1,15 Milyar adet ve 750 Milyonu dolaşımda. İşaretlediğim 4 cüzdan dışında balinası yok. Toplamı arzın %16’sını oluşturuyor.

Kaynak etherscan.io

Certik Skynet Trust Skor’u gayet başarılı

Aynı zamanda Slowmist raporu da alınmış süresi geçmiş.

Arz Grafiği

2019 Ağustos ayından başlayarak dolaşıma yüksek miktarda FET sokulmuş. 2021 başında ise yatay devam etmiş ve uzun süredir dolaşıma koin girmemesi pozitif bir durum.

Market CAP

ATH ında 700 M USD’ye kadar çıkmış. Şu an 63 Milyon USD ile destek noktasında.

Trend Analizi

 

2020 Mart Çöküşünde çok büyük bir düşüş ile 0,0085’lere kadar düşen FET 2021 Kasım ayında ATH yaptı 1,1 USD’yi gördü. Sonrasında 0,08 USD ye kadar düzeltme yaptı. Şu an bu bölge yatay destek. Eğer burayı kırar ise 0,025-0,033 ana destek bandına inebilir. Fakat 0,08’de sürekli alıcı bulabilmekte. İlk büyük direnç 0,14 USD.

Not: Diğer Coinlere göre FET daha sağlam durmuş.

Teknik Analiz

Vadelisi olmadığı için Fonlama ve Açık faiz göstergeleri mevcut değil. Spot CVD trende girmiş.Bu da alıcıların rağbet gösterdiğini ifade ediyor. Tek negatifim Fiyat düşmesine rağmen Volum artmış. Bunu dengeler ise büyük bir çıkışgörebiliriz.

Artılar +:

  • Yazılım ekibi sürekli geliştirmeler yapıyor.
  • Vadelisi olmadığı için diğer koinlere  göre daha sağlam duruyor.

Eksiler -:

  • Pek bilinmeyen bir coin.
  • Sosyal medya ekibi yeteri kadar buna önem vermiyor.
  • Büyük haberleri olsa bile bunu çoğu zaman yayınlamıyorlar.

Genel Yorum: Açıkçası talep gelmeseydi bakacağım bir coin değil.  İnceleyince orta vade için gelecek gördüğüm bir coin haline geldi. Bence olgunluk dönemine geçme zamanı gelmiş. Orta vade için bir miktar tutacağım.

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler