Ana SayfaAnalizFilecoin, Fil Coin Analiz (Ağustos 2022)

Filecoin, Fil Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

Öncelikle Fil Coinin muazzam teknolojisinden bahsetmez isek olmaz. Fil bir data depolama platformudur ve geleceği çok parlak bir Web3 projesidir. İlgili proje ile Google drive, Apple cloud gibi platformlara ihtiyacımız kalmıyor. Ayrıca hacklenip bilgilerinizin alınma gibi bir şansı yok. Nasıl mı? Datalarınıza ulaşmak için sizin IP nize tanımlı bir geçit linki gönderiliyor ve o şekilde girebiliyorsunuz. Fiyatları da çok daha ucuz.

Toplamda 286.000.000adet arzı olan coin birçok platformda listeli.

TREND ANALİZİ

Fil Coin Trend Analizi
Fil Coin Trend Analizi

Trendine; 2020 Mayıs ATH inden sonra büyük bir düzeltme yaptı ve Mart ayında tam toparlandı derken Luna Coin çöküşünden FIL’de nasibini aldı.

Yatayda dip direnci olan 5,1-6 bandı çok güçlü bir direnç bölgesi. 10-11 aralığında da güçlü bir satış dalgası mevcut. Hareketleri çok sert ve bir trende girmeden parabolik olarak haraketleri mevcut. Bu tür coinlerde çok sert yükseliş ve inişler olabilir. Yatırım yapıldığında mutlaka stoplu gidilmelidir.

Şu an yatayda son düşüş ile 6,50-6,90 bandında seyrediyor. Ayrıca 11 USD üstünde günlükte kapanış yapar ise 15,18 ve 32 usd Fib hedefleri. 5,1 Kırılır ise 2-3 USD ler olasıdır.

Uzun vade için: Eğer günlük trader değil uzun vade yatırımcısı iseniz volatileye aldırmam derseniz FIL çantada mutlaka olmalı.

Teknik Analiz

Açık faiz çok yüksek ve volatilete ye neden olmakta. Şu an tahtada marjinciler ve spotçuların büyük bir savaşı var. Bakalım savaşı kim kazanacak? Yükseliş görmek istiyor isek spotçuların alımlarını arttırması gerekir. Fonlama oranı pozitif ve bu da uzun vade için güven veriyor.

Isı Haritası

Bugün ki düşüş sonrasında şu an short pozları long pozlarına göre daha fazla. Fiyatı belli bir seviyede tutmaya çalışıyorlar. 6 USD de yüksek alım emirleri var. Bir savaş veriliyor. Bakalım kim kazanacak?

Önemli Not: Öncelikle bu analiz mevcut durumu gösteren bir analizdir ve yatırım tavsiyesi içermez. Destek noktaları ve direnç noktaları inebileceği ve çıkabileceği alanları gösterir.
Piyasalarda çıkış olduğu gibi düşüşlerde düzeltmelerin bir parçasıdır.

 

 

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler