Ana SayfaAnalizGal Coin Analiz, Project Galaxy (GAL) Nedir? (Ağustos 2022)

Gal Coin Analiz, Project Galaxy (GAL) Nedir? (Ağustos 2022)

-

Geçtiğimiz mayıs ayında Binance tarafından launchpad usulü ile ön satışa çıkan ve ardından listelenen GAL tokeni inceledik

Proje web 3.0 teknolojisi ile kimlik bilgisi veri ağı hizmeti sunmaktadır. Blockchain teknolojisinde de gerçek hayatta olduğu gibi kimlik bilgileri vardır. Örneğin; DeFi borç verme protokollerinden borç aldığınız ama hiç tasfiye edilmediğinize dair kanıt olabilir. Bu işlemin başlangıcında da bir protokolün likidite havuzuna yaptığınız katkı veya zincir içi oylama geçmişiniz gibi tüm bilgiler kayıtlıdır. Bu bilgilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi gerekmektedir.

Project Galaxy projesi ise kendi alt yapısında bu bilgilerin güvenli bir şekilde muhafaza edilmesini sağlar ve müşterilerine bu hizmeti verir. Galaxy Credential Data Network şirketi üzerinden bu alt yapı sağlanır ve bu da Project Galaxy kuruluşudur aynı zamanda.

GAL token ise ERC-20 ve BSC ağında çalışmaktadır. Ayrıca; dikkatlerden kaçmayan bir yatırımcıları var: Alameda Research.

Projext Galaxy TerraLuna ekosisteminde idi, fakat artık şu an değil. Birçok önemli şirketin radarında bulunmaktadır ve de piyasaya da Binance destekli olarak çıkmıştır.

GAL Teknik analizi

Mikro görüntüde şu anda RSI pozitif uyumsuzluğu mevcut. Halen daha erken bunu demek için fakat, bu uyumsuzluğun çalışması durumunda fiyata pozitif etki edebilir.

Henüz yeni bir proje olduğu için makro görünümde yorum yaparken alanımız kısıtlı. Fakat görülebilen tüm verileri inceleyelim:

Şu an için fonlama oranları pozitif seyrediyor. Genel olarak negatif devam etmiş, zaten fiyatlanmaya baktığımızda bunu anlayabiliyoruz. Spot CVD verimli bir bölgeye henüz giriş yapmamış, hem vadeli tarafından hem de spot satış tarafından fiyat baskılanıyor. Volatiliteye baktığımızda da şu an için durgun.

Şuanda bulunduğu fiyat aynı zamanda yatay destek alanında. ATL (all time low) fiyatı olan 2.165$ seviyesinin altına inmesi durumunda yeni ATL fiyatı ne olur bunu kestiremeyiz. Ama fiyatın yukarı ivmelenmesi ile birlikte ilk hedefi 3.365$ olacaktır. Projenin geliştirmeleri tamamlandıkça fiyatın yukarı hareketinin ivmesi hız kazanabilir.

4 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler