Ana SayfaAnalizIcp Coin Analiz, Kripto Marketin Başka Bir Yüz Karası, Internet Computer

Icp Coin Analiz, Kripto Marketin Başka Bir Yüz Karası, Internet Computer

-

ICP Analizi

ICP Market Cap Sırlamasında 35.Sıradadır ve 488 Milyon Toplam arzı vardır. Arzı Sınırsız değildir ve istenildiğinde arttırılabilir. Şu an 290 Milyonu dolaşımdadır.

ICP temelde sınırsız bir kapasite ile web hızını çalıştırmasını sağlayan blok zinciri teknolojisindeki bir yeniliktir. Bu iddia, yazı itibariyle tamamen kavramsaldır.

ICP nin Bitcoin ile Akıllı kontrat entegrasyonu vardır. Yani BTC’nin hareketleri ICP’yi direkt etkiler.

ICP 2021 Haziran ayında Listelendi ve Listelenir istenmez ilk 10 sırada yerini aldı.

Tüm Borsalarda 2800 USD açılış fiyatı ile listelendi. Çekirdek satıştan 1000 USD’lerden yatırımcılara satıldı. Borsa Listelenmelerinde fiyat 300 USD’lere kadar düştü. Sonrasında yatırımcıları ICP ye Amerika’da dava açtı. Davanın konusu şu: ICP bir Menkul Kıymet olarak ne kadar kime satım yaptığının kaydını düzgün tutamamış ve bu bilgileri SEC’e veremiyor. Aslında Dolaşımdaki arzı da tam olarak ispat edilemiyor. O yüzden büyük bir düşüş yaşadı ve şu an 6 USD bandında işlem görüyor. Kısacası açılış fiyatından bugüne %99,78 değer kaybetti.

Gelelim Kulislerdeki haberlere; ICP’nin CEO’su toplamda 5,5 Milyar dolarlık bir parayı listelenmeler esnasında Fareo adalarına kaçırmış. Anlıyacağınız adamın ICP’nin geleceği pek umrunda değil.

ICP Aktif Adres Sayısı: Maalesef hiçbir kaynakta toplam aktif adresi gösteren bir metrik yok. Adeta iddiaları doğrular nitelikte.

ICP Arz

Grafikte görüleceği gibi düzenli olarak dolaşıma ICP sokuluyor ve fiyat düşüşüne neden oluyor.

Kaynak: Messari.io
Kaynak: Messari.io

ICP Dominance

Listelendiğinde %0,6 olan dom şu an %0,15’lerde.

Kaynak: Messari.io
Kaynak: Messari.io

ICP Market Cap

18 Milyar dolardan 1,6Milyar dolara düşmüş bir Coin. Düşündürücü!

Trend Analizi

 

5,33 USD’ye kadar düşen ICP 5,30-6,30 bandını destek olarak tutuyor. Fakat burayı kırar ise aşağısı uçurum gibi ve 3,40’ları görmesi muhtemel. Herhangi bir trend oluşumu yok. Fiyatı acilen 7,50’nin üstüne kalıcı olarak atması gerekiyor ki rahat nefes alınsın.

Bunun içinde yeni haberler gelmeli. Ya da piyasanın pozitif yöne dönmesi etken olabilir.

Teknik Durum

Açık Faizler yüksek görünse de 2Milyon civarında ve 35. Sırada bir coin için çok değil. SPOT CVD’de marjine göre daha iyi durumda. Bu da hala alıcılarının düşüşleri karşıladığını gösterir. Fonlama oranları da pozitif.

ICP Isı Haritaları

Kaynak: Tradinglite.com
Kaynak: Tradinglite.com

7,5 Aralığında yoğun satış emirleri var. Bu da direnç olarak çalışıyor. Ayrıca Uzun süredir açık olan Long emirleri de umut vadediyor. ICP nin yönünü BTC nin gidişatı belirleyecek gibi duruyor.

 

3 YORUMLAR

  1. Siz olmazsanız böyle bilgileri verecek gerçekten kimse yok. Biz icp’ye yarı yolda atlayıp geçmişine bakmadığımız için 2800 dolarlardan haberimiz yok 😀 Bu siteyi takip etmeyen çok şey kaybeder.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler