Ana SayfaAltcoin İncelemeleriKripto Coin Almadan Önce Neleri Kontrol Ediyorum?

Kripto Coin Almadan Önce Neleri Kontrol Ediyorum?

-

Benim gönlüm hala layer 1 ve 2 coinlerinde. Yeni güçlü görünen projelere de göz atıyorum ve alıyorum. Elbette bende meme ve gem token topluyorum ufak tefek ama tüm parayı çöpe yatırmak ahmaklık. Ara sıra sitemizde de bu tokenler hakkında araştırmalar paylaşıyoruz.

altcoingraf.com/2022-top-10-gem-coinlerini-inceledik-gem-coin-nedir
altcoingraf.com/10-gem-coin-analizleri-ekim-2022

Bunun için neler yapıyorum.

1) Gözüme kestirdiğim coinin teknik makalesini muhakkak okuyorum. Hemen hepsinin teknik makalelerini coinmarketcap‘de bulabilirsiniz. Bazıları bokunu çıkartıp inanılmaz ağır terimler kullanıyor. Altından çıkamadığım muhakkak oluyor. Bu sefer roadmap’ine göz atıyorum. Uçuk kaçık hedefleri olanları direk listeden çıkarıyorum. Roadmap’ine uyup uymadığına göz atıyorum.

2) Roadmap’inde bir çok söz vermiş ama bir bok yapmamış olanları da eliyorum. Tokenomisine göz atıyorum. Ön satıştan yüklü satıldıysa bu satışların kilitlerinin ne zaman açılacağına bakıyorum. Bu kilitli cüzdanların hangileri olduğunu bildirmedilerse uzak duruyorum.

altcoingraf.com/kripto-pazarinda-tokenomi-nedir-tokenomics

3) Cüzdanlarına ve balinalarına göz atıyorum. Özellikle sözleşme, havuz, ödül vb cüzdanlarının trafiklerine göz atıyorum. Bu cüzdanlardan çıkıpta ölü taklidi yapan yüklü cüzdanlar yaratılmışsa uzak duruyorum. Şirket tepemize olmadık yerde boşaltabilir. Cüzdan takibi ile alakalı hazırladığım videoya buradan göz atabilirsiniz.

4) Ortaklıklarına göz atıyorum. X şirketi bize ortak diyorlarsa, x şirketinin blog sitesini teyit için kontrol ediyorum. Size Microsoft startup programını ortaklık diye bile yuttururlar.

5) Grafiklerine ben de herkes gibi bakıyorum. Pump gruplarının oyuncağı olmuş %70 yukarıda mum fitili bulunan coinlerden uzak duruyorum. ABD borsalarında sık kullanılan harmoniklerin oluşup oluşmadığına bakıyorum. Geleneksel piyasa adamları boş yere yatırım yapmaz.

6) Arz politikalarına ve arz hareketlerine bakıyorum. Dolaşıma arz sokuyorlar ve bunun için açıklama yapmıyorlarsa selamı sabahı kesiyorum. Toplam maksimum ve dolaşan arzı inceliyorum.

7) Yaratıcıları da benim için çok önemli. Mesela takibime xx diye bir coin takılmıştı. Explorer sitesi yetersizliğinden pek içime sinmedi ama projesi ve mucidi ilgimi çekmişti. Böyle İlginçlikleri kovalıyorum. Sitemizden incelemesini yapmıştım buradan okuyabilirsiniz.

8) Roadmap’ine metaverse ve oyun yazanlardan uzak duruyorum. Artık şunu gördüm Mario Bros kalitesinde bile oyun üretemiyorlar. Bahsettikleri metaverse projelerini gerçekleştirmeleri imkansız gibi görülüyor.

Buna benzer Web3 projeleri ile alakalı yazdığım makaleye buradan göz atabilirsiniz. altcoingraf.com/hayal-edilen-web3-projeleri-web3-projesi-adiyla-basilan-tokenler

9) Türk fenomenlerinin shillediği tokenlerden uzak duruyorum. Ben aldıktan sonra reklama başladılarsa Lanet okuyup duruyorum. Emin olun 100 dolara sizi satarlar. Alırken de satarken de yalnızsınız.

6 YORUMLAR

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler