Ana SayfaHaberlerKripto Paraya Yatırım Yapan Amerikalı Yatırımcılar, Kripto Kışına Rağmen %125 Arttı

Kripto Paraya Yatırım Yapan Amerikalı Yatırımcılar, Kripto Kışına Rağmen %125 Arttı

-

Kripto para piyasası kargaşa içinde, Bitcoin gibi varlıklar son aylarda önemli düşüşler kaydetti, bu gelişmeler yatırımcıları muhtemelen etkileyen bir faktör. Bunun yanı sıra zorlu bir ekonomik süreç ve sert düzeltmeler ile belirsiz bir geleceğe rağmen kripto markete seçen yatırımcı sayısı hala artıyor.

Özellikle 2022 yaz sezonu itibariyle Amerikalıların %18’inin farklı kripto para birimlerine yatırım yaptığını gösteriyor.  2020 yazında kripto yatırımı olan Amerikalıların marketteki %8’lik payında %125’lik bir büyüme olduğunu gösteriyor.

Yatırımcılar kripto kışını görmezden geliyor

Geçmiş verilere dayanarak Amerikalıların genişleyen ayı piyasalarında genelde kripto markete olan ilgisi azalıyordu. Fakat şu anki ayı piyasasında Amerikalıların kriptoya artan ilgisi artarak tarihsel eğilimlere kısmen ters düşüyor.

Özellikle Amerikalı kripto yatırımcılarındaki büyüme, mevcut oynaklığı ve volatiliteyi sindirebileceğini gösteriyor. Kısacası kripto piyasasının, finans sektöründeki yerine tam olarak oturmadığının ve etkisi net olarak bilinmeyen bir teknoloji olduğunun idrakındalar. Bu doğrultuda, bazı yatırımcılar kısa vadeli fiyat oynaklığını görmezden gelmeyi ve gelecekteki potansiyel büyümeye odaklanmayı tercih ediyor.

Kriptoya sürekli yatırım için itici güçler

Hızlı para kazanma büyük bir etken. Kriptonun hisse senetleri gibi geleneksel varlıklara kıyasla kısa sürede önemli karlar sağladığı geçmiş dönemlerde görüldü. Bu durumda, Bitcoin ve Ethereum gibi varlıkların liderliğindeki geçen yılki boğa koşusunu kaçıran yatırımcılar, sektörün yeniden toparlanacağı beklentileriyle  potansiyel olarak düşüşte satın alıyorlar. Risk oranı yüksek dijital varlıklara yatırım yapmanın en büyük motivasyonlardan birisi bu.

Yatırımcı portföyü olarak büyük bir çoğunluğunu genç yatırımcıların olduğunu söylemek mümkün. Sektör açısından daha olumlu bir bakış açısına sahipler. Bu portföye dayanarak kripto para birimlerine daha kolay ulaşmak adına ihtiyaçları karşılamak için sürekli yeni uygulamaların ortaya çıkması özetlenebilir. Yaşlı yatırımcılar ise daha çok geleneksel piyasalara hakimler ve kripto piyasası konusunda daha temkinliler.

Bu arada, diğer kurumsal devler muhtemelen arka koltuğa geçip piyasa trendlerinin nasıl gelişeceğini izliyorlar. Para babaları oyuna genelde oyunun ortalarında dahil oluyorlar.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler