Ana SayfaKripto FinansKripto Paraya Yatırım Yapmadan Önce Son Stratejilerim

Kripto Paraya Yatırım Yapmadan Önce Son Stratejilerim

-

Kripto varlıklar bildiğiniz üzere en riskli yatırımlardır. Heryerde rastlayabileceğiniz uyarı “kaybetmeyi göze alacağınız kadar para ile yatırım yapın”. Peki bu yatırımı yaparken nelere dikkat etmeliyiz hiç düşündünüz mü? Kendinize ait bir stratejiniz var mı? Ben kendi stratejimi belirledim. Belki faydalı olabilirim diye paylaşmaya karar verdim.

Kripto Paraya yatırım yapmadan önce;

  1. Regüle edilmemiş dünyanın en riskli ve kaygan zemininde olduğumuzu bilmeliyiz. Kaybetmeyide göze alacağımız rakamlarla yatırım yapmalıyız. Bu piyasada hak hukuk adalet kavramları yok hükmündedir. Dijital çağın kuralları kuralsızlıktır.
  2. Jeopolitik riskler, savaşlar, afetler, salgınlar vb. risk durumlarında en hızlı kaybı yaşayan bir piyasada olduğumuzu bilelim. Bu piyasaya küçük sermaye ile girip ev, araba vs. almaya niyet edelim. Kredi borç veya ev araba satarak bu işe girilmez, bu tür grişimlerden uzak duralım.
  3. Yeni sezon 2023 son çeyrek çıkış 2025. İlk ve son çeyrek bu süreçten önce al sat yaparak girdiğimiz ana para artı kar çekerek riski sıfırlamaya çalışacağım. 
  4. Şuana dek Fed’in para politikaları doğrultusunda analiz yaparak ilerledik. 2021’de sadece kendime uysaydım çok daha kazançlı ayrılırdım. Bu yüzden bir strateji belirleyelim.Bu saatten sonra kimsenin görüşü beni ilgilendirmeyecektir.
  5. Beklentim 2023 ilk çeyreğinden itibaren enflasyonun düşmeye başlaması. Mart 2023 gibi bir yükseliş ve bu yükselişin alımı 2022 Ekim Aralık arası (Kasım günün şartlarına göre uygun olabilir). 2023 son çeyrekten itibaren faiz indirimlerinin veya söyleminin başlaması. Ağustos Kasım 2023 gibi piyasada bir yükseliş olması, bunun alımlarının Mart yükselişinden sonraki düşüşlerde kademeli alım yapılabilir olgunlukta olması. 2024’ten itibaren parasal sıklaşmanın bitmesi, resesyonu önlemek için parasal genişlemenin veya söyleminin  başlaması. 2024 Mayıs BTC halving’in 6 ay önceden fiyatlanması. 2024 Kasım ABD başkanlık seçimlerinden 1 yıl önce yükselişin fiyatlanması, bunun alımları 2023 son çeyrekte olabilir olgunlukta olması.
  6. Bu tarihleri veriler doğrultusunda güncelleyeceğim. Yanıldığımızda olacaktır muhakkak. Sermaye 5 kat düşer 50 kat yükselir bunları bilerek işlem açalım.
  7. Alım yaparken coin çeşitliliği en az  5 ila 20 arası, sermaye gücüne göre 50’ye kadar çıkabilir. En önemli krıter projelerin arkasındakilerin sağlam ve güvenilir olması olacak. Coinlerin toplam, maksimum ve dolaşan arzına bakalım. Rug pull’a maruz kalmamak için, bu arzlar hangi cüzdanlarda birikmiş, cüzdan hareketleri nasıl inceleyelim. Bunlar basit ama etkili enstrümanlardır.
  8. Piyasadan geri çekilme noktasında aç gözlülük had safyaya çıktığından kademeli satarak çıkmayı planlıyorum. Son nokta bana yettiği noktadır. Herkes kendi kararını kendi vermeli. Biz çıkarız 10 kat daha gider veye düşer bunu zaman gösterecek.
  9. Piyasa 200 kat dahi yükselse borsaların başı boşluğundan dolayı kaldıraçlı  işlemler açanların batması kaçınılmazdır.

 

Köksal Kılıç

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler