Ana SayfaAnalizLitecoin OnChain Analizi, Ltc Coin Analiz (Ağustos 2022)

Litecoin OnChain Analizi, Ltc Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

LiteCoin majör coinlerden birisi. Bazı onchain spesifik verilerini analiz siteleri paylaşıyor. O zaman bize de Ltc OnChain analiz ‘i yapmak düşer. Litecoin 84 milyon arz ile sınırlı ve madencilikle sürekli yükselen arzı ile 71 milyon adet ile %85’i dolaşımdadır.

Ltc Coin Analiz (Ağustos 2022)

CDD Analizi

Evvela son verdiği CDD metriklerine bakalım. Eğer Coin Days Destroyed hakkında bilginiz yoksa buradan okuyabilirsiniz.

Kaynak: Glassnode.com
Kaynak: Glassnode.com

Sırasıyla 13 Haziran, 19 Temmuz ve 19 Ağustos’da birer ay ara ile olağan dışı biraz yüksek eski Litecoinler hareket ettirilmiş. Fakat Bu hareket sonrası fiyatta düşme eğilimi görülmemiş aksine fiyatı yukarı tetiklemiş gibi görülüyor.

Hatta fiyatlarda yükselen bir kama oluşumu yapmış ve son hareketlerde bullish bir harmonik yapı oluşumu da var. Btc korelasyonundan dolayı formasyonun çalışma ihtimaline BTC ile karar verebiliriz ama 60 Usdt, 65 Usdt arasında kısa vade bir akümülasyon olabileceği kanaatindeyim.

Kaynak: Tradingview.com
Kaynak: Tradingview.com

Average Spent Output Lifespan (ASOL)
Litecoin: Median Spent Output Lifespan (MSOL)

Asol ve Msol Hakkında bilginiz yoksa bu analizden önce burayı okumanızı tavsiye ederim. CDD verisi ile de eski Litecoinlerin hareket ettirilmiş olduğunu görmüştük.  Aynı zaman dilimlerinde Asol ile de anlayacağımız üzere ağ üzerinde işlem gören coinler kesinlikle genç coin değiller. CDD verisi veren ve hareket eden LTC’ler ile işlem açılmış. Yine aynı şekilde Msol verisi ile uzun vadeli harcama davranışlarını inceleyebilirsiniz.

Litecoin: MVRV Z-Score

Mvrv-Z Score ile yazdığımız makaleye buradan ulaşabilirsiniz.

MVRV Z-Skoru, coinlerin “gerçeğe uygun değerine” göre fazla veya düşük değerde olduğunu değerlendirmek için kullanılır. Yeşil bölge dip alana giriş bölgesidir ve yeşil bölgenin altı bu indikatörde dip kabul edilir. Yeşil bölgenin altına girmiş değil (yeşil bölge: kademeli alım bölgesi olarak kabul edilir) ama yeşil bölgeye girip tekrar yukarı çıkmış durumda.

Litecoin: Puell Multiple

Bu ölçüm, Litecoin ekonomisinin arz tarafına bakar – LTC madencileri ve gelirleri. LTC madencileri, fiyatın son derece değişken olduğu bir piyasada madencilik donanımının sabit maliyetlerini karşılama ihtiyaçları nedeniyle bazen zorunlu satışlar yapabilir.

Litecoin yeşil alana girmesi demek, Litecoin değerinin tarihsel olarak son derece düşük olduğu dönemde olduğunu göstermektedir. Bu bölge traderlar tarafından genel olarak kademeli toplama alanları olarak kabul edilir. Yeşil alanında altına girip tekrar yukarı ivme kazandı. Yeşil alan üzerine çıkıp kalıcılık sağlaması gerekir.

Litecoin: Realized Price [USD]

Realized Price hakkında bilginiz yoksa öncelikle bu makaleyi okuyabilirsiniz. Şuanda Litecoin gerçekleşmiş fiyatın %73 altında hareket ediyor. Realized Price ~97$ civarı.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler