Ana SayfaAnalizMDX Token Bir Hayal Kırıklığı Hikayesi (Mdex)

MDX Token Bir Hayal Kırıklığı Hikayesi (Mdex)

-

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz 2021.Ocak ayında listelenmesi ile büyük bir yükseliş rallisine girmiş ve 10 USD bandına yerleşmişti. Fakat bundan sonra büyük bir çöküş yaşayarak 0,1 USD bandına kadar geriledi. Bunun gibi birçok projeyi geçmişte gördük ve görmeye devam ediyoruz.

Peki Bu Çöküşün sebepleri nelerdi? Herkesin içinden geçtiği gibi Mayıs Çöküşü mü? Maalesef Hayır. Keşke o şekilde olsa. En azından yükseliş için umudumuz olurdu.
Başlıca Sebepler:

⦁ Yüksek Arz ve dolaşımdaki arzın sürekli arttırılması
⦁ Vadeli de sürekli büyük Short poziyonları ile fiyatın aşağı çekilmesi.
⦁ İlgili coin listelendiği tüm Borsalarda kredi olarak alınabiliyor. Aynı GST gibi kredi alınıp yükselmeye başlandığında satılıyor. Bu da doğal olarak satış baskısı olarak fiyata yansıyor. Fiyat düşünce de satanlar tekrar geri alıp kredilerini ödüyorlar.

Peki Bundan sonra Ne olacak? Ya da Ne Olabilir?

Görüldüğü gibi aslında tüm piyasası vadeli baskılı olarak ilerlemekte. CVD ve açık faiz oranları marjinde büyük değerler veriyor. Bu Coin için negatif bir durum. Spottan da alım gelmemesi büyük bir etken.

Fonlamalar pozitif gözükse de bir yükselişte açılan short pozisyonlar ile fiyat aşağı çekiliyor.
MACD durağan ve Net volume ise volatil.

Tavsiye: Mutlaka çok zararda bekleyen arkadaşlarımız var. Herkes kendi riskini yönetiyor. Bununla birlikte yaşanacak ilk boğada her coinde olduğu gibi bunda da yükselme göreceğimiz muhtemeldir.

Mdex, Heco Chain ağında basılmış bir token. Holders sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Toplamda 272.944 holderı var. 69 borsada listelemesi var. Arzı 1 Milyar adet ve %90 kadarı dolaşımda. Teknik makalesine buradan sitesine de mdex.co buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler