Ana SayfaAnalizMetaverse Face, Mefa Coin Analiz (Eylül 2022)

Metaverse Face, Mefa Coin Analiz (Eylül 2022)

-

Metaverse Face Mefa Coin Analiz, Evvela şunu söylemeyim çok ilginç bir projeye sahip. Hemen teknik makalesini açalım önce. ilk 7 sayfası tamamen hikaye. Facebook neden Meta oldu, Metaversenin geleceği vs uzun uzun Facebook shillenmiş. Buyrun buradan okuyun. MetafaceWhitepaperVer2

İlginç proje dememin sebebi 8. sayfadaki şu cümleler:

“Metaverse gezegeni inşa ediliyor. İnsanlar yüzleri kullanmak isteyecekler. İnsanlar farklı karakterler kullanmak isteyecekler. Yeni bir karakter yaratmak zor olsa da parmak izi ile aynı zorlukta bir yüz üretiyoruz. Metaverse’in yüz satıcısı olmak için yola çıktık. 2D karakterler, blender gibi programlarla anında 3D’ye dönüştürülebilir. Korkunç bir potansiyelimiz ve iyi bir algoritmamız var. Hırslı ve büyük söze gerek yok. Biz hayal satmıyoruz. Henüz bir değişimin başlangıcındayız. KYC yaparak topluma güven vermek istedik. Taklitlerimiz olabilir ama hiçbiri bizim potansiyelimize ve algoritmamıza sahip değil. 4 karakter üretip kedi ve köpekleri koyarak bir yere varamazsınız.”

Tamam çok iddiali cümleler, yapabilecekler mi izleyeceğiz fakat beylik cümlelerini ben sevmiyorum. Sonuç itibari ile çekilen videolar shillenen tweetler dışında bir uygulama var mı? Bunun beta testerları kimler? Hangi neticlere vardılar? Yoksa sadece beylik cümlelerinde kalacaktır. Devam edelim…

14. sayfaya kadar hikayeler devam ediyor, “Game of thrones filmindeki yüzlerin değişmesinden ilham aldık. Biz de bunu gerçek dünyaya uyarlama hedefiyle yola çıktık. Şu anda kripto piyasasının toplam değeri 3 trilyonu aştı. dolar ama önümüzdeki birkaç yıl içinde bu rakamların her yıl 2 kat yani 6,12, 24 kat artacağını tahmin ediyoruz. Bu değişimle birlikte olun.

14.sayfada şöyle bir bilgi var, aslında neye ne kadar para harcadıklarından ziyade pinksale’i incelemek için şimdiden not düştüm aşağıda buna değineceğim: İlk finansman kaynağımız 100 BNB ön satış olacaktır. Bu süreçte twitter reklamı için yaklaşık 10 bin dolarlık bir bütçe ayırdık. Reklam güçtür ve projemizi duyurmak zorundayız. Ön satış tamamen likiditeye aktarılacak. Ayrıca likidite 180 gün boyunca pinksale‘de kilitlenecektir. Farklı borsalarda listelenmek için yorulmadan çalışacağız. Bunun için yüzde 1 geliştirme cüzdanı ve listeleme cüzdanları kullanılacak. Ayrıca, insanların NFT ve mint satın almak için METAVERSE FACE jetonlarına sahip olmaları gerekecek.

Sayfa 17 ve Tokenomiks.

Daha önceden sitemizde tokenomics nedir adında bir makale yayınlamıştık. İsterseniz önce makaleyi okuyabilirsiniz.

altcoingraf.com/kripto-pazarinda-tokenomi-nedir-tokenomics

Kaynak https://metaversefacemaker.com/ Mefa Coin Tokenomics
Kaynak https://metaversefacemaker.com/ Mefa Coin Tokenomics

Bsc ağında Team wallet olarak kitli olduğunu söylemişler.

Cüzdan adresi : 0x9FF6C0995372715351d44c2a9dEFCaD7177E2FF4

İçine girip bakalım. Bomboş. Nereye göndermişler ? Yukarıda teknik makalede geçen bahsettiğimiz PinkSale: PinkLock adlı cüzdana. Bu cüzdanın içine giriyoruz, içinde toplam 3000 coin var ve ederi 82,597 BNB. Bugünkü kurla ederi 22,6 Milyon USD. Bu bir borsa cüzdanına benziyor.

Bazı noktalarda hatam olabilir diye yorumsuz geçiyorum. Zaten cüzdan adresini de bıraktım BSC ağından sizde kontrol edebilirsiniz.

YOL HARİTASI

Teknik makalelerde en sevdiğim başlık yol haritalarıdır. Başardımı başaramadımı demenin yolu verdiği road map’e göz atmaktır.

Kaynak https://metaversefacemaker.com/ Road Map

Yeni Web Sitesi Lansmanı vs gibi girişimleri geçiyoruz.

2. çeyreği bitirdik, verilen sözlere bakalım :

  • Burn Token : Yakım 9,5 ay önce 4.7853% gerçekleşmiş ve geçtiğimiz 2. çeyrekte söz verdikleri yakım olmamış.
  • Ethereum Ağ Entegrasyonu. Hala Bsc ağındalar Eth ağında sadece contract adresleri duruyor. Zaten onu da 9 ay önce açmışlar.
  • Oyun platformu entegrasyonu, bir oyun entegrasyonu gerçekleşmemiş.
  • Vr Toplantı Çözümü. Eğer bunları sitelerinden açıklamıyorlarsa bu da yok.

app.metaversefacemaker.com adresinde sınıfta kalabilecek bir NFT uygulaması var. Buna 2D>3D face maker demişler. Çok büyük hayal kırıklığı.

3. çeyreği bitirmek üzereyiz, verilen sözlere bakalım :

  • Vr Toplantı Platformu
  • Takıma oyun geliştiricileri ekleme
  • sanal gerçeklik platformu oluşturma çalışmalarına başlama
  • Yeni Roo haritası yayınlama

ARZ :

CMC ekibi projenin dolaşımdaki arzını doğrulayamamış. Buna rağmen projenin kendi beyanıyla rapor edilen dolaşımdaki arz : 10 Milyar adet Mefa ve %78’i dolaşımda.

Trend Analizi

ATL’den ATH’a Fibo çekip bakalım. ATH’dan şuanki durduğu yer %66 kayıp. Tersten söyleyecek olursak Ath’a gidebilmesi için %190 yapması lazım. Bundan daha kötülerini gördüm diyebilirim. Bu ayı sezonunda çok büyük direnç göstermiş. Kayıp %86 iken çok hızlı toparlanmış ama şu an çok kritik bir fib seviyesi destek oluyor. Fib 0,618 0,0005223’e denk geliyor. Bu seviyeyi koruması lazım aksi taktirde büyük kayıplar yine gelir. 0,0003812 ve 0,0002776 aşağıdaki destek seviyeleri. Buradan tekrar ivme alabilirse ATH seviyesi uzak değil.

Kaynak Tradingview.com Metaverse Face/Tether 1G Mexc // Mefa Coin Analiz

Mefa certik Raporu

Bu rapora 16 Ocak’ta da bakmıştım. Herneyse Certik raporları çok hata bildiriyor. Göze batan başlıcaları, 3. Taraf Bağımlılıkları, Contract.sol’de Merkezileşme Riski, AddLiquidity’de Merkezi Risk, İlk Jeton Dağıtımı vs diye not düşmüştüm. Medium hatalardan bir tanesi düzeltilmiş geri kalan olduğu gibi duruyor. Ayrıca Skynet bu proje için etkinleştirilmediğinden Güven Puanı verisi yok.

Buradan kendiniz kontrol edebilirsiniz certik.com/projects/metaverse-face

Kaynak https://www.certik.com/projects/metaverse-face

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler