Ana SayfaHaberlerMicroStrategy, BTC satın almaya devam etmeye kararlı görünüyor.

MicroStrategy, BTC satın almaya devam etmeye kararlı görünüyor.

-

CEO olarak Michael Saylor olmasa bile MicroStrategy, BTC satın almaya devam etmeye kararlı görünüyor.

En büyük kurumsal bitcoin sahibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na, 500 milyon dolara kadar BTC satın almasına izin vermesi için yeni bir başvuruda bulundu.

Haber, kripto para biriminin 20.000 dolar seviyesini geçmesi ve iki haftanın en yüksek seviyesine çıkmasıyla geldi.

https://www.sec.gov/Archives/edgar/data/1050446/000119312522241978/d359206d424b5.htm
  • Menkul kıymetler düzenleyicisine yapılan başvuru , MicroStrategy’nin “bitcoin satın alınması da dahil olmak üzere genel kurumsal amaçlar” için hissesinin 500 milyon dolara kadar satmayı planladığını gösteriyor.
  • İlginç bir şekilde, piyasa bu dosyalamaya oldukça olumlu tepki verdi, MSTR (MicroStrategy) fiyatı Cuma günü %10’dan fazla artarak parça başına 260 doların üzerine çıktı.
  • Bitcoin’in fiyatı da son birkaç gün içinde bir artış gördü. Varlık, hafta boyunca 18.500 dolardan 6 haftanın en düşük seviyesine geriledi ancak Cuma günü erken saatlerde 20.000 doları geri aldı.
  • Hafta sonunun başlangıcı, BTC’nin belki de MicroStrategy’nin planları tarafından körüklenen 21.500 $’ın üzerinde iki haftanın en yüksek seviyesine çıkmasıyla boğalara daha da fazla pozitiflik getirdi.
  • Şirket açısından bakıldığında, bu dosyalama zorlayıcı bir zamanda geliyor. Her zamanki gibi, Michael Saylor CEO olarak istifa ettikten sonra firmanın bitcoinlerini elden çıkarmaya başladığına dair söylentiler vardı.
  • Bu gerçekleştiğinde MicroStrategy, BTC biriktirmeye devam edeceğine dair güvence verdi, ancak henüz resmi olarak bunu yapmadı.
  • Son şirket satın alımı Haziran sonunda gerçekleşti (10 milyon dolar değerinde). 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler