Ana SayfaAnalizMtgox'a ait Bitcoin'lerin 133 bin adetine ulaştım ve cüzdanlarını paylaşıyorum

Mtgox’a ait Bitcoin’lerin 133 bin adetine ulaştım ve cüzdanlarını paylaşıyorum

-

Mtgox’a ait Bitcoin ‘lerin 133 bin adetine ulaştım ve cüzdanlarını paylaşacağım. Çok büyük ihtimalle bu BTC‘leri dağıtacaklar. O güne ait BTC bloklarını takip ederek çok fazla geçmişe gittim. Detayları ile açıklıyorum.

Önce Mtgox olayında işlem yapılan bloklar üzerinden olay anındaki 424 Bin Bitcoin‘e ulaştım. Bunu kenarda tuttum çünkü 2014 ve öncesi yıllarından beri hareket etmeyen aynı zamanda taşınmış 2k btc tutan cüzdanlar dikkatimi çekmişti aralarında bağlantı ihtimali vermiştim.

Kaynak: bitinfocharts.com
Kaynak: bitinfocharts.com

Bu şekilde hepsi 2014 Haziran ayında taşınmış. ”5374759” numaralı cüzdandan 50 Bitcoin şeklinde toplamda 34,423 Bitcoin cüzdanlara dağıtılıyor her cüzdanda 2K Bitcoin olacak şekilde.

Bunun gibi toplamda 4 adet numaralı cüzdan var ve hepsi aynı yöntemle dağıtılmış. Tek tek resimli paylaşmayacağım ama aşağıda verdiğim cüzdan numaralarından cüzdanları kontrol edebilirsiniz.

  1. 5374573 -34.500
  2. 5374759 -34.423
  3. 5359844 -32.239
  4. 5359949 -32.137

Aralarından sıradan bir 2K tutan cüzdanın geçmişine bloklar üzerinden gidildiğinde en son F2Pool etiketli bir cüzdanla karşılaşacağız. (Çok fazla gezdirildiği için her resmi paylaşmayacağım sadece önemli kısımları paylaşacağım, kendinizde kontrol edebilirsiniz.)
F2Pool etiketli cüzdanı ve geçmiş cüzdanları bloklar üzerinden sırasıyla geriye doğru takip ediyoruz. Ve sonrasında 2011 yılında Mtgox hacklendikten sonra Bitcoin’lerin işlem gördüğü ‘132749’ blok’undaki 424 Bin Bitcoin ‘e ulaşıyoruz.
Sonuç olarak 4 numaralı cüzdandan toplamda 133 Bin Bitcoin ‘e ulaştım. Bitinfocharts sitesinden Bitcoin cüzdanları kısmına girerek arama kısmına aşağıda 8. maddede paylaştığım cüzdanları yazarak bildirim zili açabilirsiniz. Bu sayede hareket ettiğinde haberiniz olur.
Cüzdanlar çok fazla olduğu için bunu word’a yazıp bir klasör haline getirdim ve link’e çevirdim. Link’ten dosyayı indirip tüm cüzdanlara ulaşabilirsiniz. Gönül rahatlığıyla buradan mtgox-btc-cuzdanlari indirebilirsiniz.

Anıl

2 YORUMLAR

    • Fud haberlere itimat etmeyeceksiniz. https://bitinfocharts.com/ sitesine girip cüzdanları kontrol edeceksiniz. Birisi size “Mt Gox” Bitcoinleri dağıtıyor diye yaygara kopardığında, hadi oradan diyeceksiniz. Fenomenlerin ağzının içine bakıp karar vermeyeceksiniz. Size balık tutmayı öğretenlere saygılı olup teşekkür etmesini bileceksiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler