Ana SayfaAltcoin İncelemeleriNe İşe Yarıyor Bu VeChain $Vet, Vet Coin Nedir?

Ne İşe Yarıyor Bu VeChain $Vet, Vet Coin Nedir?

-

VeChain’in Tarihi; VeChain, 2015 yılında Louis Vuitton Çin’in eski CIO’su Sunny Lu tarafından kuruldu. Çin’in en büyük blockchain şirketlerinden biri olan Bitse’nin bir yan kuruluşu olarak başladı. VeChain, yerleşik şirketler arasında halihazırda önemli bir müşteri tabanına sahip olan birkaç blok zincirinden biridir. Başlangıçta, VEN tokenı Ethereum blok zincirinde çalışıyordu. VeChain kendi blok zincirine geçti ve 2018’de kendini yeniden markalaştırdı. Yeniden markanın bir parçası olarak, VEN blok zinciri 2018’de VeChainThor (VET) blok zinciri oldu.

VeChain Amacı;

VeChain, tedarik zinciri yönetimini ve iş süreçlerini geliştirmek için tasarlanmış DLT (Distributed ledger Technology) kullanarak bu işi kolaylaştıran bir blok zinciri platformudur. (DLT: Siber saldırıların önüne geçmek amacı ile yaratılmış, bir ağ üzerinden yayılmış ve senkronize edilen bir veritabanıdır)

Vechain platformu iki farklı token içerir: VeChain Token ($VET) ve VeChainThor Energy ($VTHO). İlki, VeChain’in ağı boyunca değer aktarmak için kullanılır ve ikincisi, akıllı sözleşme işlemlerine güç sağlamak için kullanılır .

VeChain blockchain teknolojisi asimetrik bilgi sorununu ortadan kaldırır ve verilerin sahibine dönmesine ve sahibini güçlendirmesini amaçlayarak işler.

Örneğin, platform, bir ilaç paketinin veya bir alkol şişesinin doğrudan üretim tesisinden son müşteriye son teslimine kadar kalitesini, orijinalliğini, saklama sıcaklığını, nakliye ortamını ve son kilometre teslimatını izlemek için kullanılabilir.

Daha iyi anlamak için 2020 senesinde Bayer China şirketi ile anlaşması incelenebilir.

https://medium.com/altus-crypto/bayer-partners-with-vechain-for-traceability-program-6713100e19ad

VeChain’in Blockchain Platformu

Halka açık bir blok zinciridir. İki tokenı vardır: VET ve VTHO. VeChain’in blok zincirinde gerçekleşen merkezi olmayan uygulamalar üzerindeki işlemler için VET’i kullanılır. Ve borsalarda da olmak üzere genel halkın yatırımına açıktır. VeChain’in 2 altcoin’i vardır.

Vtho, VeChain’deki işlemleri güçlendirmek için kullanılır ve blok zinciri üzerinde işlem gerçekleştirme maliyetine eşittir. Bu durum Ethereum’un ETH ve Neo ilişkisine benziyor. Fakat Vet VTHO ikilisinde olduğu gibi Eth Neo’da VeChain blokzinciri uygulamasındaki gibi bir üretim prosesi takip etmek imkansızdır.

Borsada; Vet 5 cent civarından işlem görmektedir. 2020 yılı başından bugüne 5 kat değer kazanmıştır. Coinmarketcap’da 26. sıraya yükselmiştir. Dolaşan arz : 64,3 Milyar Vet (%74) Toplam arz 86,7 Milyar Vet. Piyasa fiyatı 3,34 Milyar $. (Piyasa fiyatı : güncel arz x dolaşımdaki arz)

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler