Ana SayfaAnalizNEAR Protocol, Near Coin Analiz (Ağustos 2022)

NEAR Protocol, Near Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

NEAR Protocol, standart uygulamaları web üzerinden kullanılnasını amaçlayan ve merkeziyetsiz bir kripto para platformudur. Proof of Stake (PoS) konsensüs üzerinde işlem görmektedir. Bunun yanında Nightshade adı verilen kendisine ait bir kullanışlı bir protokol barındırır. NEAR Coin, NEAR Protocol’e ait yerel bir kripto para birimidir.

Near 2020 Kasım da listelenmiş olup 1 Milyar adet maks arzı var. Bunun 760 Milyon’u dolaşımdadır. Birçok büyük borsada listelidir.

Arz Grafiği

Kaynak : Messari.io
Kaynak : Messari.io

Görüldüğü gibi Arz listelendiğinden beri düzenli olarak arttırılmış ve bu da fiyatın baskılanmasına neden olmuş. İyi tarafı ise en fazla 250 milyon adet daha arttırılabilir.

Market Cap

Kaynak : Messari.io
Kaynak : Messari.io

2022 Ocak Ayında 20 USD’lik ATH ından MCAP 12 Milyar dolara çıkmış. Şu an 3,25 Milyar dolarlık bir MCAP değeri ile gelecek vadediyor.

Trend Analizi

 

Near Listelendiği günden beri popüler bir coin. 0,59 USD’lerden 20 USD’ye kadar tırmanan bir maratonda ATH’ından sonra BTC düzeltmesi ile 2,8 USD’ye kadar düştü. Güzel durum ise şu, birçok coin ilk listelendiği fiyat düzeyine düşmüşken NEAR çok sağlam kaldı. Şu an 2,8-3,5 USD bandı çok güçlü alıcıların olduğu destek bölgesi. Burası kırılır ise gideceği yer 1,75-1,9 USD bandıdır.

Geçtiğimiz hafta 6 USD ye kadar çıkıp FİB desteği olan 4,31 USD ye kadr düştü. Şu an trendde ve trend desteği 3,98 USD. Buraya kadar düşüp geri dönmesi normal karşılanmalı.

Teknik Analiz

Açık Faziler grafikte yüksek görünse de toplamda 20 Milyon USD’lik bir Açık faiz gayet düşük kalıyor. Spot CVD marjine göre hala çok yüksek. Bu da pozitif bir durum. Hala Near’ın popüler olduğunun bir işareti. Fonlama oranları negatif. Bu biraz volatiliteyi arttırabilir.

Isı Haritası

Long pozları Shortlara göre daha fazla. Botların herhangi bir çıkışta Near’ın yükselişine ket vuracak bir yapılanması görünmüyor. Açık Long pozları yakın gelecek için ümit verici.

Genel Yorum: Near Düşüşlerden sonra en kolay toparlayan koinlerden biri. Uygun destek noktasından alınıp tutulması pişman etmeyecektir.

Fırat Çivi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler