Ana SayfaAnalizOMG Network, Omg Coin Analiz (Ağustos 2022)

OMG Network, Omg Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

ERC-20 ağına kurulu olan OMG token, gözetlenmeyen bir 2.katman ölçekleme ve çözüm hizmeti sunan bir sistemdir.

Plazma zincirindeki her bir bloğu Ethereum zincirine bağlayan katman 2 ölçeklendirmesini kullanır(yani Plazma). PoS(Proof-of-Stake) algoritmasını kullanımını sunarak kullanıcıların OMG tokenlarını akıllı sözleşmeye stake etmesine olanak tanır.

Tüm arzı dolaşımdadır, bu miktar ise 140,245,398 adettir. Bu arzın üzerine çıkamayacaklardır.

Certik başvurularında 7 hata bulunmuş ve Omg Ekibi bunları çözümlemiş.

Cüzdan Dağımı

Çok fazla balinası olan bir token. Aşağıdaki tablodan da görüleceği üzere OMG tarafından etiketlenmemiş her cüzdan bizim için tahtacı anlamına geliyor.

Market Cap

An itibari ile 272 milyon $ piyasa değerlemesine sahip. Ocak 2018’ de ATH seviyesini görmüştür, o da 2.6 milyar $ seviyesidir.

Kaynak : Messari.io

Trend analizi

Kaynak : Tradingview.com

Esasında büyük resimde çok net bir şekilde negatif uyumsuzluk mevcuttu ve Kasım 2021’ deki rallisinden sonra bu denli düşeceği az çok belli etmiş kendini. O dönem, airdrop haberi ile rallisine başlayan OMG, şu an için 1.65$ ile 2.40$ arasında akümüle oluyor diyebiliriz. Özellikle 20MA-50MA ardından 20MA-100MA kesişimi olduktan sonra fiyatın şu anda tüm önemli MA’ ların altında olması negatif. Tabi ki genel piyasa durumu göz önüne alınırsa bu durum normal.

Teknik Analiz

Kasım ayında az önce bahsettiğim airdrop haberi doğrultusunda marjincilerin büyük çabaları ile fiyatta ralli başlıyor, sonrasında da devasa bir mal boşaltımı geliyor. Şu anda fonlama oranları negatif, fakat çok da büyük oranlar değil. İleride iyiye yorulacak haber ise şu; CVD Spot metrik eğrisi marjin metriğinin eğrisini yukarı doğru kesmek üzere yönelimine başlamış. Bu da demek oluyor ki, olası bir rallide marjin tarafından değil spot alımlar sayesinde yükseliş görebiliriz ve bu yükseliş hızlanabilir. Volatilite ise şu an için durgun.

Isı haritası

Şu an için OMG özelinde aylardır büyük long pozisyonları halen açık. Pozisyonların açıldığı fiyatlar da bir hayli şaşırtıcı, 3 ile 10 dolar arasında değişen fiyatlardan açılmış ve halen pozisyonlar korunuyor.

Genel görüş

Olumlu +

  1. Tüm arzın dolaşımda olması, arzın daha da arttırılamayacağı ve geçmiş dönemlerde üzerinden yıllar geçse de ATH fiyatını unutmadığını göz önüne alırsak; olası bir boğa sezonunda tekrar ATH fiyatına ulaşması mümkün.
  2. Hem 2017 hem de 2021 boğasını gören bir proje ve halen aktif olarak ekibi çalışmaktadır.
  3. Göz önünden çekilmiş değiller. Blockchain endüstrisinin olmazsa olmazlarından sayılabilecek bir alt dalda faaliyet görüyor.

Olumsuz –

  1. Bunlara ek olarak da, özellikle Kasım 2021’ deki ralli airdrop haberine istinaden gerçekleşmişti fakat görüldüğü üzere marjin tarafından şişirilmiş bir fiyatlanma mevcut. Büyük bir haber gibi lanse edildi, bu durum için benden ekibe bir eksi geldi.
  2. Çok yüklü balinaları var. Bu genel olarak hiç bir yatırımcının hoşuna gitmez.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler