Ana SayfaAnalizOne Coin Analiz, Harmony (ONE) Coin Nedir?

One Coin Analiz, Harmony (ONE) Coin Nedir?

-

Harmony (ONE) coin nedir? 2019 yılında piyasaya sürülen ONE, ölçeklendirilebilirlik ve merkeziyetsizlik hizmeti sunan blockchain tabanlı sistemdir. Ağ üzerinde merkeziyetsiz uygulamalar (DApp-Decentralized Application) tasarlanmasına da olanak sağlar.

Harmony ekibinin en akıllıca hareketi şu, kendisi gibi aynı dalda bir çok şirket Ethereum ile mücadele içerisine girerek birçoğu başarısız oluyor fakat bunun yerine kendileri Ethereum ile iş birliği içerisinde.

ONE token da şirketin yönetim tokenıdır. Katman-2 hizmetlerinde ölçeklendirme, ağ içi transferler ve diğer işlemler için kullanılır.

Gelelim meşhur hack olayına… Haziran ayında Harmony ağı hacklenerek yaklaşık 100 milyon $ çalınmıştı. Bu olaydan sonra ONE fiyatında da büyük bir düşüş yaşandı. Sonrasında ise iddialar şunu gösteriyodu; hack olayının sorumluları Kuzey Koreli bir hacker grubu. Bu neden yapıldı? Halen merak konusu.

QuantStamp tarafından güvenlik raporu alınmış. Belirlenen hataların bazıları çözülmüş.

https://certificate.quantstamp.com/full/harmony-busd

Market Cap ve Dolaşım Miktarı

Ocak 2022’ de piyasa değerlemesi ATH seviyesine ulaşmış, bu seviye de 3.92 milyar $. AN itibari ile yaklaşık 283 milyon $ piyasa değerlemesi var

Dolaşım miktarı da devamlı arttırılmış fakat artış hızı son 4 ayda kesilmiş. Şu an için maximum arzı 13.582.641.950 adet olarak kayıtlara geçmiş durumda ve dolaşım arzının miktarı ise 12.430.000.000 adettir.

Trend/Teknik Analizi

Genel tabloda şu an için diğer birçok altcoin gibi ONE’ da da akümülasyon oluyor diyebiliriz. Tek farkı şu; geçtiğimiz günlerde ekibin hack olayı ile ilgili kurtarma planlarının yapıldığını duyurması ile fiyat yukarı yönlü ivme kazanmıştı. Bununla beraber fiyat 0.034$ seviyelerini test etmiş ve de 20, 50 ve 100MA üzerine tam atacakken piyasa ile beraber tekrar düşmeye başladı. Özellikle hack olayından dolayı diğer majör sayılabilecek coinler/tokenlara kıyasla fiyat düşüşü daha keskin oldu. Şu an için en büyük direnci geçtiğimiz günlerde gördüğü 0.034$ civarı.

Fonlama oranları negatif seyrediyor fakat büyük bir negatiflilik görünmüyor. CVD Spot ve marjin verilerine baktığımızda geçtiğimiz günlerdeki mini ralli hem spot alımlarla hem de marjin tarafından desteklenerek yükseliş gerçekleşmiş, bu negatif değil. Volatilide artışlar mevcut. İyi haber ise gücü spotçular ele almak üzere.

Isı haritası

Balinaları halen umudu kesmemiş. Yüklü long pozisyonları halen açık aylardır. Bu pozisyonlar hem mevcut fiyatlardan açılmış hem de 0.05$ civarında da açılan longlar var.

Olumlu +

  • Ağın hızı, güvenilirliği ve Ethereum iş birliğinden dolayı proje halen daha aktif ve giderek büyüyor.
  • En çok tercih edilen ölçeklendirilebilir altyapılardan biri. Hack olayından sonra da merakla kurtarma planı bekleniyor.
  • Şimdilik maximum arzın neredeyse hepsi dolaşımda ve bunun da üzerine çıkılacağına dair herhangi bir emare ya da söylenti yok.
  • Açık long pozisyonlarından ve geçtiğimiz günlerdeki kurtarma planı doğrultusunda spot alımlarla da yükselişin desteklendiğini göz önüne alırsak olası bir genel rallide fiyatlanma yukarı yönlü ivmelenecektir.

Olumsuz –

  • Hack olayında çalınan para çok büyük. Bunların yerine konulması için ONE token basıp mağdur kullanıcılara dağıtılması gündeme gelmişti fakat bu da Luna olayı gibi bir faciaya sebebiyet verebilir. Fakat bu ihtimal üzerinde pek durulmuyor.

 

1 Yorum

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler