Ana SayfaAnalizOptimisim, Op Coin Analiz (Eylül 2022)

Optimisim, Op Coin Analiz (Eylül 2022)

-

Optimisim, Op Eth ağ ücretlerini düşürmeyi amaçlayan bir Layer 2 projesidir ve Yerel tokeni OP dir. Çok yeni bir coin olan OP Mayıs 2022’de listelendi. Ön satış yapmak yerine airdrop ile çok fazla dağıtım yaptı ve bu şekilde birden çok popüler oldu.

Cüzdan Analizi

İlk 10 holder’da çok fazla balinası var. 6 cüzdan dolaşan arzın %17’sini ellerinde tutuyorlar. 6’sı da 136 gün önce oluşturulmuş, 24 gün önce yüklü giriş yapılmış. Airdrop olmadığı kesin. Bu cüzdanlar sıkı takip edilmeli. Buradan takip edebilirsiniz.

Etherscan.io bu tokene subdomain ayarlamış optimistic.etherscan.io ilk defa rastladım ilginç geldi paylaşayım dedim. Çok önemli bir ayrıntı olmazsa gerek.

Kaynak : https://optimistic.etherscan.io/

Arz Analizi

Toplam arzı 4,2 Milyar ve bu arttırılabilir (Arzı sınırsızdır). Bunun 234 milyonu dolaşımda. Mayıstan beri 234 milyon dolaşım seviyesi sabit gidiyor fakat takip edilmeli.

Kaynak Messari.io

Market CAP

Çok yeni olmasına rağmen 250-400 M Usd arasında MCAP’i değişiyor.

Trend Analizi

Listelendikten sonra airdrop satışlarının da etkisi ile 0,39’a kadar düşse de burayı destek noktası yaparak 2,2 USD’ye kadar çıktı. Açıkçası 1,12’den sonrasını beklemiyorduk fakat sert bir yükseliş yaptı. Sonrasında 1,15’lere kadar indi ve şuan 1,41’lerde . İlk direnç 1,5 İlk destek 1,08.

Teknik Analiz

Açık Fazi 50 Mliyon USD ve MCAP’ine göre küçük bir miktar değil. Spot CVD son yükselişteki hareketleri yapıyor. Yükseliş trendine girmiş. Fonlama ise genel pozitif. Ürküten tarafı volüme yükseliyor fakat fiyat bunun ile istenilen seviyeye yükselmiyor.

Pozitif:

  • Çok Popüler. Herkes OP konuşuyor

Negatif:

  • Çok yeni. Uzun vadeli hedeflerini verebilmek için arzın en azından %25’i dolaşımda olmalı.
  • Balinaları çok fazla.

Genel Yorumum: Uzun vade tutacaklar için tavsiyem 1-2 ay izlemeniz. Kısa vade de 1,08’de BTC yatayda ise bir miktar alırım ve ilk direnç 1,5’de satarım. Eğer 1,5’i kalıcı kırar ise yine alır 2,2’yi beklerim.

Ayrıca, Bugüne kadar ETH ağı ile ilgili yapılan hiçbir proje başarısız olmadı. Vitalik OP’un gas ücretlerinde kullanılmasına sıcak baksa da net cevap vermiyor. Böyle bir cevap gelir ise çok büyük bir HYPE yapabilir. Böyle bir açıklama duyarsanız sinyal geldi demektir.

 

 

Fırat Çivi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler