Ana SayfaCoinlerWeb3.0Polkadot (DOT) parachainleri Aralık 2021 ortasında geliyor, İşte bilmeniz gerekenler

Polkadot (DOT) parachainleri Aralık 2021 ortasında geliyor, İşte bilmeniz gerekenler

-

Polkadot’un geliştiricileri Çarşamba günkü bir yayında, Polkadot’un çok beklenen parachainlerinin bu yıl ağda yayınlanmaya hazır olduğunu söyledi. Topluluk, önerilen tarih olan 11 Kasım’dan itibaren ‘Açık Artırma’ bekleyebilir.

Polkadot’taki parachainler nelerdir?

Parachainler, Polkadot (DOT) ve Kusama (KSM) ağlarına entegre edilmiş özel, projeye özel blok zincirlerdir; onları ana Polkadot blok zinciri üzerinde çalışan oldukça spesifik blok zincirler gibi düşünün . Herhangi bir sayıda kullanım durumu için özelleştirilebilirler ve Polkadot ve Kusama ağlarının kalbi olarak kabul edilen Relay Chain adı verilen ana blok zincirine beslenebilirler.

Bugün Sub0 konferansında Parity Technologies adına konuşan, Web3 Foundation tarafından Polkadot’un ilk uygulamasını inşa etmek üzere görevlendirilen mühendislik ekibi Wood ve Habermeier, Parity’nin Polkadot’ta parachain lansmanına yönelik tüm teknik engellerin aşıldığına ve ilk sürümüne hazır olduğuna dair duyuru yaptılar.

Ek olarak, parachainler, Statemine’in 3 Haziran 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana Polkadot’un ‘kanarya ağı’ Kusama’da başarılı bir şekilde çalışıyor.

Açık artırma tarihleri

Polkadot’un zincir üstü yönetimi tarafından onaylanırsa, 1. Parti için ilk müzayedeler Polkadot’ta şu şekilde gerçekleştirilecektir: 1 Müzayede 11 Kasım 2021, Müzayede 2 18 Kasım 2021, Müzayede 3 25 Kasım 2021, Müzayede 4 2 Aralık 2021 ve 5 Açık Artırma 9 Aralık 2021.

‘Toplu 2’ açık artırmaları 2022’nin başlarında başlayacak. ‘Kazananlar’ açıklandıkça ve Polkadot’a yeni ağlar eklendiğinden, 2023-24’e kadar devam etmeleri bekleniyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler