Ana SayfaHaberlerPolkadot Yeni Fiyatlara mı Hazırlanıyor Yoksa Ölü Taklidi Yapmaya Devam mı?

Polkadot Yeni Fiyatlara mı Hazırlanıyor Yoksa Ölü Taklidi Yapmaya Devam mı?

-

Polkadot’ta önde gelen bir parachain olan Bifrost Finance ,  18 Eylül’de attığı tweette Polkadot’un yeni staking protokolünün 121.551 vDOT’un başarıyla basıldığını belirtti. O gün yükselen arz grafiğine bakarsak 367.638 adet DOT’un dolaşıma sokulduğunu görebilirsiniz. Bu arada Polkadot’un arzının sınırsız olduğunu ekleyelim.

Kaynak Messari.io Polkadot dolaşan arza Dot Coin soktu

Sorumuz: Bu protokolün başarısı DOT fiyatlarını etkileyecek mi?

vDot protokolü, Bifrost Finance tarafından başlatılan bir Staking Likidite Protokolü (SLP) protokolüdür. Bu lansman, likide vDOT’tan yatırım geliri olarak stake ödüllerini içeriyor.

Polkadot “DeFi” oranları

Polkadot’un DeFi alanındaki büyümesi parachain müzayedelerinden sonra çok fazla göz önüne alınıyor. Bir çok yatırımcı Bifrost’un, Polkadot’un büyümesinde etkili olduğunu düşünüyor. Bifrost’un toplam Kilitli Toplam Değeri (TVL, Total Value Locked) 26 Ağustos’tan itibaren büyük bir artış gördü ve TVL’nin ivmesi o zamandan beri sabit kaldı.

Kaynak: DeFi Llama

TVL %12,32 değer kaybetmesine rağmen, Bifrost’un DeFI momentumunun pozitif olmaya devam edeceği görülüyor.

Kaynak: DeFi Llama

Polkadot protokolü Stafi, 11 Ağustos’tan bu yana toplam TVL’sinde %10.07’lik bir değer kaybı oldu. Ayrıca Acala’da fazla bir büyüme görmedi.

Gelişmeler

Polkadot’un geliştiricilerinin, geliştirme faaliyeti açısından aşağıdaki tweete göre geçen haftanın listelerinde zirveye çıktığı görülüyor. Ayrıca tweet’e göre, DOT’un geliştiricileri Ethereum, Tron ve Solana gibi büyük rakiplerini geride bıraktı.

Kaynak https://twitter.com/PolkadotInsider/status/1571505613787787270

Bu güncelleme, Polkadot ekibinin sürekli olarak mevcut teknolojilerini yükseltmeye ve güncellemeye çalıştığını ima ettiğinden, yatırımcılar için olumlu bir gösterge olarak kabul edilebilir.

Ancak Polkadot, sosyal medya ortamında olumlu bir etki yaratmayı başaramadı ve Ağustos ayından bu yana sosyal medya hakimiyetinde ciddi bir düşüşe tanık oldu.

Source: Santiment

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler