Ana SayfaHaberlerPolkadot’un Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşan Bir Sonraki Altcoin Olmasının 3...

Polkadot’un Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşan Bir Sonraki Altcoin Olmasının 3 Nedeni.

-

Hız kazanan, ancak bazı rakipleri gibi henüz yeni zirvelere önemli bir fiyat artışı yaşamamış ilk 10 protokollerinden biri, ayrı blok zincirler arasında çapraz zincir köprülerin oluşturulmasını kolaylaştırmaya odaklanan çok zincirli bir protokol olan Polkadot’tur (DOT)

DOT için artan yükseliş görünümünün üç nedeni, yaklaşmakta olan parachain müzayedeleri, ağda başlatmakla ilgilenen hızla büyüyen bir proje ekosistemi ve günlük ticaret hacminde istikrarlı bir artış.

PARACHAIN

Parachain, Röle Zincirinin doğrulayıcıları tarafından küresel olarak tutarlı ve doğrulanabilir, uygulamaya özel bir veri yapısıdır.

Parachain müzayedeleri toplumu heyecanlandırıyor

Polkadot ekosistemi için ivmenin en büyük itici güçlerinden biri, projelerin ağda piyasaya sürülebilecek sınırlı slotlardan birini elde etmek için topluluk oyları için yarıştığı yaklaşan parachain müzayedeleridir.

Parachain kitle kredisi sürecinin bir parçası olarak, kullanıcılar sınırlı alanlardan birini doldurmak üzere seçilen projeler için finansman sağlamanın bir yolu olarak DOT belirteçlerini belirli bir süre için kilitleyerek projelere oy verirler.

Bu, DOT fiyatına baskı ekleyen mevcut jetonların dolaşımdaki arzını azaltma etkisine sahiptir. Polkadot ağı, Kusama ağındaki tüm müzayedeler tamamlandıktan sonra kendi parachain müzayedelerine girecek. Süreç tamamen denetlenmiştir ve bugüne kadar Kusama-bas parachainleri sorunsuz çalışmaktadır.

Tüm bir proje ekosistemi bir parachain slotu için rekabet ediyor

DOT’un son zamanlardaki gücünün bir başka nedeni de, bir parachain slotunu almak ve ağda başlatmakla ilgilenen çok sayıda projenin olmasıdır.

Yukarıdaki grafikte kanıtlandığı gibi, Polkadot ekosistemi geçtiğimiz yıl protokoller ve destekleyici altyapı açısından kapsamlı bir büyüme kaydetti ve bu, az sayıda rakip ağ tarafından geride bırakıldı.

Beklenen Polkadot parachain müzayedeleriyle, ekosistemin genişlemeye devam etmesi ve yeni projeleri memnuniyetle karşılaması muhtemeldir ve bunun kanıtı, Kusama parachain sürecinin şimdiye kadar nispeten pürüzsüz olması gerçeğinden geliyor.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler