Ana SayfaAnalizPolygon, Matic Coin Analiz, Boğaya mı Hazırlanıyor (Eylül 2022)

Polygon, Matic Coin Analiz, Boğaya mı Hazırlanıyor (Eylül 2022)

-

Polygon, Matic için daha önceden verdiğimiz verileri toplayıp bir arada analiz yapmak istedik. İki gözümüzün çiçeği Matic’in son durumuna bakıyoruz. Eminim 2021’de 0,01 USD iken kimse bu kadar büyük sıçrama yapacağını ummuyordu. Matic Coin Analiz;

Matic Mevcut Durum.

Aktif adres sayılarında 3 Ağustos’ta yüksek bir metrik vermişti. Bu metrik yerine göre boğa veya ayı sinyali olabilir. Tek başına birşey ifade etmez ama mevcut görünüm için kötü bir metrik değil.

Kaynak Glassnode.com
Matic Token: Number of Active Addresses

Bu metrik ağda gönderici veya alıcı olarak etkin olan benzersiz adreslerin sayısını verir. Yalnızca başarılı işlemlerde etkin olan adresler sayılır.

Arz Durumu

Ağustos 15’de 600 Milyon adet artış var. Bu seviyedeki bir coin için küçük bir rakam.

Kaynak Messari.io

Borsa balanslarındaki ani düşüşün sebebi bu arz artırılma olabilir. 29.Ağustos.2022’de Borsa balanslarında çok sert bir azalma gerçekleşmiş.

Kaynak Glassnode.com Matic Token: Balance on Exchanges [MATIC] – All Exchanges
Yine aynı şekilde grafikte görüldüğü üzere 29 Ağustos’ta 183 Milyon adet Matic Netflow değeri vermiş. Yani Bunlar borsalardan soğuk cüzdanlara çekilmiş. Bu Polygon için tarihi bir metrik. Daha önce böyle bir hareket Şubat.2021 tarihinde gerçekleşmiş.

Kaynak Glassnode.com
Matic Token: Net Transfer Volume from/to Exchanges [MATIC] – All Exchanges

Trend Analizi

EN Son düşüşte 0,82’nin altına inse de fake olarak kaldı. Burası güçlü yatay destek. BTC yamuk yapmaz ise ilk hedefimiz 1,32.

Harmonik Formasyonlar.

Günlük grafikte Bullish harmonik yapı çalıştı ve Fibo 2 hedefini de verdi. Grafikten de anlaşılacağı üzere 0,8295 çok önemli seviye. Bu seviyeyi koruyabilirse çok sert yukarı hareketler izleyebiliriz. Bu harmonik yapıların 4 hedefi olduğu göz ardı edilmemeli.

Kaynak Tradingview.com

Teknik Durum

Açık Faizler Çok füşük. Spot CVD ise şaha kalkmış. Şu an yüksek miktarda spottan mal toplanıyor. Fonlama ise pozitife geçti. Çok güzel görünüyor. Tek sıkıntı volatilite hala yüksek.

Isı Haritaları

Haziran’da çılan LONG pozlar hala taşınıyor. Sanki gelecek bir haber fiyatlanıyor gibi.

Kaynak Tradinglite.com

Matic Coin Analiz Genel Durum: BTC yatayda kalsa bile 1,32’ye ulaşacağını ve sonra ufak bir düzeltmeye gideceğini düşünüyoruz. Hem Ethereum ve Polygon ağında ufak tefekler hariç balinası yok diyebilirim.

1 Yorum

  1. Ahh polygon ah. Yine yaktin beni. Portfoyumdeki en buyuk rakamdi ama $1.xx de satmistim cogunu. Neyse next duzeltmede listeye aldim. Analiz icin tesekkurler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler