Ana SayfaAnalizPolygon, Matic Coin Analiz (Eylül 2022-2)

Polygon, Matic Coin Analiz (Eylül 2022-2)

-

Evvela Merge ile Polygon ağı arasında bir köprü olduğu ve sosyal medyada Merge’nin Polygon’da bazı sorunsallıklar yaratacağı yazıları gördüm.

Merge sonrası Polygon-Ethereum Köprüsünde herhangi bir değişiklik olmadı. Fakat para yatırma ve çekme süreleri daha uzun olacak. Ethereum’un enerji verimliliği %99 artacağından, Polygon’un ağ emisyonları büyük ölçüde azalacaktır. Merge sonrası daha düşük gaz ücretleri olmayacak. İşlem hızları artmayacak. Polygon road map Merge’den dolayı etkilenmeyecek.

Matic Coin Analiz, Son durumunu gözden geçirelim istedik. Bir önceki analizimiz için buraya tıklayabilirsiniz.

Arz Durumu

Matic belkide takip ettiklerimin içinde en az balinaya sahip coin. Arzın %87’si dolaşımda. En son Ağustos 15’de dolaşıma coin girmiş. Merak etmeyin. Bu büyüklükte bir yapıda bu gayet normal.

Kaynak messari io / Polygon Matic Dolaşan Arz

Borsa Balansları hala düşme eğiliminde 31.Mart.2022 seviyelerine çekilmiş.

Matic Token: Balance on Exchanges [MATIC] – All Exchanges / Kaynak Glassnode.com

Trend Analizi

0,74’ü destek olarak görebiliriz. Kırarsa ki bu BTC’ye bağlı gideceği yer önce 0,45 ve 0,34 olacaktır. Bu dirençler çok güçlü alıcıların olduğu alan. BTC kafayı kaldırdı anda 1,2 yi zorlayabilir.

Teknik Analiz

Açık faziler düşük. Spot cvd’de ise toplama devam ediyor. Büyük bir harekete hazırlık olabilir bu. Uzun süredir süren bir CVD trendi az bulunur. Fonlama negatif. Fiyat volüme trendi ise lineer.

Isı Haritaları

VWAP delta yukarı ivmelenmiş. Binance’de toplam 53 Milyon USD açık poz var. 24 Milyonu Long, 29 Milyonu Short. Eğer shortlar patlar ise Gideceği yer BTC desteği ile 1,45. Longlar patlar ise ve BTC düşüşü ile birlikte 0,36’ya ineriz. Ayrıca burada bot emirleri de alım için pusuda bekliyor.

Matic Coin Analiz Genel Yorum: Ben bir coinin fanatiği değilim ve olmadım fakat Matic’den bahsediyoruz. Uzun süreli holderıyım ve bunu koruyacağım. Eninde sonunda Hyper hedefine gelecektir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler