Ana SayfaAnalizPrometheus, Prom Coin Analiz (Ağustos 2022)

Prometheus, Prom Coin Analiz (Ağustos 2022)

-

Prom, oyun NFT lerinin alınıp satıldığı bir platform olan Prometheus platformuna ait bir tokendir. Toplam arzı 16.450.000 adet ile sınırlandırılmış bu token bir çok büyük borsa da listelenmiştir.

Prom Trend Analizi

Şu an Prom 7 USD bandında alınıp satılıyor. Mayıs 2021 de FTX de vadeli olarak listelenmesi ile ATH yaptı ve 110 USD yi gördü. Sonrasında büyük bir düzeltme ile 2 USD lere kadar düştü. Yatayda bu seviye de yüksek bir alıcı kitlesi mevcut. Ayrıca trende girmiş durumda. Trend Desteği 5,69 USD de. Burayı kırar ise 3 USD’lere tekrar inebilir. Fakat ciddi bir volüme artışı olduğunu söyleyebiliriz. (Teknik Analizde)

Şu an NFT platformu açılışı henüz net olmamasına rağmen borsalarda yaptığı yüksek faizli stakeler ile adından söz ettirmekte.

Şu an düşen kanal direnci ile 0,236 Fib Desteği arasında sıkışmış durumda. Eğer düşen kanalı günlükte yukarı kırar ise çok sert hareketler görebiliriz. Sırası İle dirençler aşağıdadır. Eğer 5,69’un altına kırar ise momentumunu kaybedecektir.

Fib-0.50 direnci- 12 USD
Fib-1 Direnci-22,22 USD
Fİb 2,618 Direnci-73 USD

Bir miktar çantanızda bulundurmanızda fayda olabilecek bir alt coin.

Teknik Analiz

Vadeli olarak FTX ve Gate borsalarında düşük bir volümü var. Diğer borsalarda ise margin ve spot olarak bulunmakta.

Açık faizler düşük oranda. Alıcılar daha çok spottan bu ürüne yönelmiş durumda. 2022 Haziran ayından beri spotta çok yüksek alımlar görünüyor. Sanki birileri açıklanacak bir haber üstüne sürekli PROM topluyor gibi gözüküyor.

Teknikte tek negatif ise fonlama oranları. Bunu da yüksek stake faizlerine bağlayabiliriz.

Önemli Not: Öncelikle bu analiz mevcut durumu gösteren bir analizdir ve yatırım tavsiyesi içermez. Destek noktaları ve Direnç noktaları inebileceği ve çıkabileceği alanları gösterir.
Piyasalarda çıkış olduğu gibi düşüşlerde düzeltmelerin bir parçasıdır.

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

OnChain Metriği Nvt Golden Cross Nedir?

Bu OnChain metriğini cryptoquant.com sitesinden inceleyebilirsiniz. NVT Golden Cross NVT'ye dayalı Bollinger bandı benzeri bir sinyal göstergesidir. Kısaca NVT nedir diye açıklama getirelim. NTV (Network...

Popüler Makaleler