Ana SayfaAnalizRavencoin, Rvn Coin Analizi (Ağustos 2022)

Ravencoin, Rvn Coin Analizi (Ağustos 2022)

-

Ravencoin, varlıkların eşler arasında verimli bir şekilde transferini sağlamak amacıyla oluşturulmuş, orijinalinde Bitcoin’in hard fork kodunu kullanarak geliştirilmiş bir kripto para birimidir. Bitcoin blockchain ve ERC-20 protokollerine alternatif olarak üretilmiştir. 2018 Nisan Ayında listelenmiştir.

RVN nin Toplamda 21 Milyar Maks arzı vardır. Bunun 10,5 Milyarı Dolaşımdadır. Kalanı ise madencilik ile hak edilip dolaşıma sokulabilecektir.

2020 Temmuzda bir güvenlik açığından faydalanılarak hacklenen RVN toplam arzın %1,5 uğunu hackerlere kaptırdı. Bunun da izini süremeden hackerlar bu miktarı borsalarda sattı.

Tanıdık geldi mi? Hikaye hep aynı …

RVN Arz Analizi

Listelendiğinden beri lineer şekilde artan arz 2022 başında yatay devam etmiş. Bunun Piyasadaki düşüşe paralel olarak RVN madencilerinin daha karlı alanlara kaymasına bağlayabiliriz.

RVN Market Cap

Rvn Coin Market Cap Kaynak: Messari.io
Rvn Coin Market Cap Kaynak: Messari.io

1,8 Milyar Dolar ile ATH yapan RVNşu an 300 Milyon USD bandında destek oluşturmuş durumda.

 

Trend Analiz

Özellikle Binance Vadeli listelenmesi ile büyük bir çıkış yakalayan RVN 2021 Mart ayında ATH yaparak 0,26 USD seviyelerini gördü. Sonrasında düzeltmeler ile 0,017 USD’ye kadar indi.

0,016-0,019 USD bandı destek noktası. Burayı kaybeder ise 0,014 ilk desteği.

Şu an Trende girmiş durumda. Trend Desteği ise 0,032 USD: İlk Büyük direnç ise 0,045 USD.

Elbette BTC nin durumu göz önünde bulundurulmalı.

Teknik Analiz

Açık Faziler çok çok çok Yüksek. Bu market cap’de bir coinin market cap’inden çok fazla açık faizi olması ilginç. Büyük bir harekete hazırlanıyor gibi. SpotCVD oranı Margine Göre eşit düzeyde. Fonlama ise pozitif. Çok büyük bir harekete hazırlanıyor gibi.

 

Isı Haritası

Rvn Coin ısı Haritası, Kaynak: Tradinglite.com
Rvn Coin ısı Haritası, Kaynak: Tradinglite.com

Botlar 0,043-0,055 aralığında orta düzeyde satış emirleri yerleştirmiş. Çok Yoğun gözükmüyor. Büyük Long emirleri 70 günden fazladır taşınıyor. Büyük bir sıçrama yaşayabiliriz.

Fırat Çivi

3 YORUMLAR

  1. Eyvallah abi.Emegine klavyene saglik.Cok cok tesekkur ettim.Umarim o hareket gelir artik.Ama bu gecmisteki hack olayi canimi sikti.bundan haberim yoktu.insallah kisa zamanda yada orta vadede eski ath yerine gelir de vedalasirim artik.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler