Ana SayfaHaberlerRipple, Yeni CBDC Duyurularıyla Alakalı İpuçları Verdi, Xrp Gelişmeler

Ripple, Yeni CBDC Duyurularıyla Alakalı İpuçları Verdi, Xrp Gelişmeler

-

Ripple, CBDC sürücüsünde (Central Bank Digital Currency, Merkez Bankası Dijital Para Birimi) , dijital dolar sanal alan girişimine katılım da dahil olmak üzere birçok ortaklığa imza attı.

Kaynak Twitter.com, Bahsettiğiniz için teşekkürler @sentosumosaba – önümüzdeki birkaç hafta içinde daha fazla CBDC duyurusu için beni takip ettiğinizden emin olun…

Welfare, Sentosumosaba’nın Ripple’ın “Butan Kraliyet Para Otoritesi (RMA) ve Palau Cumhuriyeti de dahil olmak üzere CBDC’ler için devam eden birkaç pilot çalışma olduğunu gösteren bir ekran görüntüsü paylaşan tweetine yanıt olarak açıklama yaptı.

Ripple’ın CBDC ortaklıkları

Geçen yıl merkez bankaları için XRP Ledger’ın özel bir versiyonunu piyasaya sürdükten sonra Ripple, CBDC projesi düşünen ülkelerle birkaç ortaklık imzaladı.

Halk, CBDC pilotları hakkında henüz tüm bilgilere sahip olmasa da, Palau ve Bhutan ile olan ortaklık, geçen yıldan beri kamuya açıktı.

Ripple, 2021’de bir CBDC pilotu için Butan Kraliyet Para Otoritesi ile ortaklık kurdu. Proje, ülkenin sınır ötesi ödemeleri iyileştirmek için dijital ngultrum (Butan Krallığı para birimi) yayınlamasına yardımcı olacak.

Kasım 2021’de Palau ile de ortaklık kurdu. Ada ülkesi için halen USD destekli bir stabilcoin üzerinde çalışıyor.

Ripple, Digital Dollar projesine katılıyor

Blockchain firması son günlerde birçok hamle yaptı. Ripple, Dijital USD olasılığını incelemeye odaklanan Dijital Dolar Projesi’ndeki ilk dört katılımcıdan biridir.

Dijital Dolar Projesi, ABD dolarının dijital versiyonuna odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur ve yakın zamanda Sandbox programının lansmanını duyurdu. Program Ekim ayında başlayacak ve ilk sınır ötesi ödemeler başlayacak.

Dijital Dolar Projesi, Merkez Bankası Dijital Para Birimi Altyapı Çözümlerini Keşfetmek için Teknik Sandbox Programını Başlattı

Bu projenin yanı sıra Ripple, Şubat ayında katıldığı Digital Euro Association düşünce kuruluşunun da ortağıdır. Dernek ayrıca kıtadaki CBDC’lerin geliştirilmesine odaklanmıştır.

Bu arada, Ripple hala XRP tokeni üzerinde SEC ile yasal bir savaşa dalmış durumda. Dava 2020’den beri mahkemede ve Ripple XRP’nin değerini önemli ölçüde etkiledi. Ancak, bazı hukuk uzmanları önümüzdeki birkaç ay içinde bir anlaşmanın artık çözüleceğine inanıyor.

Kaynak : Twitter.com

 

 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

GEÇMİŞ MAKALELER

Bitcoin ETF Nedir? Ne İşe Yarar? Bitcoin’deki Fiyat Artışları Üzerinde ETF’lerin Etkisi

Günümüzde dijital varlıkların yükselişiyle birlikte, kripto para piyasası da büyük ilgi görmektedir. Bitcoin gibi önde gelen kripto paraların popülaritesi arttıkça, yatırımcılar da bu alana yönelmekte...

SEC, Kripto Paraları Hangi Sebeplerle “Menkul Kıymet” İlan Ediyor?

Son zamanlarda kripto paralarla alakalı Sec menkul kıymetler değerlendirmeleri hakkında haberler çok gündem almaya başladı. Peki nedir bu menkul kıymet meselesi? Evvela tanımıyla başlayalım. Menkul...

Vaiot Coin İncelemesi, Vaiot Coin Nedir?

Vaiot Coin (VAI), işletmeler ve bireysel tüketiciler için otomatikleştirilmiş hizmetler ve işlemler sağlamak üzere bir blok zinciri tabanlı AI Asistanları ve zincir üstü Akıllı Sözleşmeler...

Mayıs Ayında Kilidi Açılacak Altcoinlerin Listesi

ThorChain (RUNE): Piyasa Değeri: 348,81 milyon dolar Token Kilidi Açma Miktarı: 3,02 milyon dolar (piyasa değerinin %0,87’si) Tarih: 20 Mayıs 2023 Braintrust (BTRST): Piyasa Değeri: 102,66...

Popüler Makaleler